Klątwa ciąży nad lewicą- numery list wyborczych

Nad polska lewicą ciąży klątwa, zamiast się zjednoczyć – walczy ze sobą na śmierć i życie w czym króluje Partia Razem, która za swego głównego przeciwnika uważa SLD. Programy obu partii są identyczne! Ba nazwy komitetów także są prawie identyczne, ponieważ SLD postanowiło wystartować jako SLD Lewica Razem co zostało odebrane przez partie Razem jako prowokacja, ponieważ sugeruje, że ich partia startuje na listach wyborczych SLD. Kompletny kociokwik do tego dochodzi jeszcze jeden fakt;  w wyniku dzisiejszego losowania przeprowadzonego przez PKW ustalono, że komitety wyborcze o zasięgu ogólnopolskim otrzymają następujące numery:

 

Lista nr 1 - KWW Bezpartyjni Samorządowcy

Lista nr 2 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe

Lista nr 3 - KW Partia Zieloni 

Lista nr 4 - KKW Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Lista nr 5 - KKW SLD Lewica Razem

Lista nr 6 - KW Partii Razem

Lista nr 7 - KW Ruch Narodowy RP

Lista nr 8 - KWW Kukiz'15

Lista nr 9 - KWW Wolność w Samorządzie

Lista nr 10 - KW Prawo i Sprawiedliwość

 

Jak widzimy listy wyborcze SLD Lewica Razem i Partii Razem zajmują miejsca tuż koło siebie – 5 i 6 – co może doprowadzić do wielu pomyłek popełnianych przez zwolenników obu partii. Istniej niebezpieczeństwo, że część zwolenników SLD zagłosuje na Partie Razem i vice versa.

red. sila-lewicy

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.