R. Biedroń - "lewicowy Papież" demokratycznej rewolucji

R. Biedroń do skromnych polityków nie należy. Na konferencji prasowej użył sformułowania identycznego jakim Papież Jan Paweł II zakończył słynną homilię wygłoszoną 2 czerwca 1979 roku na Placu Zwycięstwa w Warszawie, R. Biedroń stwierdził wczoraj:

„Jestem otwarty na rozmowę ze wszystkimi demokratycznymi siłami politycznymi, które przestrzegają Konstytucji. Ale dla Polek i Polaków najważniejsze są nie układanki personalne, a dobry program dla Polski. Będę budował nowy ruch społeczno-polityczny. Nad tym projektem pracowałem od wielu miesięcy. Jestem gotowy, by stanąć na czele ruchu, który odmieni oblicze Polski, odmieni oblicze tej ziemi.”.

 Jak pamiętamy Jan Paweł II swoją homilie zakończył

 

„Niech zstąpi Duch Twój!

Niech zstąpi Duch Twój!

I odnowi oblicze ziemi.

Tej Ziemi!

 

Amen.”.

 

Frazy praktycznie identyczne. Dlaczego R. Biedroń użył sformułowania, które wszystkim polskim katolikom kojarzą się z Janem Pawłem II? Odpowiedź jest oczywista: dlatego by dać sygnał, że jest on otwarty na współpracę z katolikami w ramach demokratycznego projektu politycznego w który jest miejsce dla wszystkich Polaków – zarówno niewierzących jak i wierzących. Tym jednym zdaniem R. Biedroń burzy mur, który z takim zapałem budują ksiądz Rydzyk i prof. Środa. Czy jego zaplecze polityczne rozumie rewolucyjność wręcz wywrotowość słów swego przywódcy? O tym się przekonamy w najbliższym czasie. Natomiast jedno jest pewne używając „papieskiego” sformułowania w swym politycznym programie R. Biedroń już dzisiaj dowiódł, że ma polityczną wyobraźnie i jest zakorzeniony w polskiej kulturze i wrażliwości. Nasz portal będzie śledził – z uwaga – dalsze losy politycznego projektu R. Biedronia.

P.P

 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.