Od 1989 roku polskiemu społeczeństwu wmawiano w setkach książek,  tysiącach artykułów i specjalnych programach medialnych, że ideały lewicy są przejawem gospodarczego zacofania, że socjalizm jest gospodarczym „ciemnogrodem”, że tylko neoliberalizm  jest motorem wzrostu ekonomicznego i gwarantem awansu społecznego uboższych warstw ludności.

Jeżeli jednak zadamy najprostsze pytanie: co charakteryzuje ekonomię XXI wieku – rywalizacja, która jest symbolem kapitalizmu czy współpraca między ludźmi, która z kolei symbolizuje ethos lewicy – to odpowiedź nasuwa się sama, dla każdego kto zna zasady rządzące ekonomią Internetu. Współpraca między internautami jest fundamentem kapitalizmu informacyjnego. Rzecz jasna ta współpraca nie eliminuje konkurencji, tylko ją – zgodnie z systemem wartość lewicy – cywilizuje.

partia-razem-szyld-wyborczy.jpg

Prawa marketingu politycznego są bezwzględne. W warunkach ciągłego szumu informacyjnego w którym żyje obywatel medialnej cywilizacji nazwa partii politycznej powinna być łatwo zapamiętana, ale także powinna różnić się radykalnie od  innych podmiotów politycznych walczących o głosy wyborców. Z tego punktu widzenia nazwa Partii „Razem” jest marketingową porażką, która najprawdopodobniej w znacznym stopniu decyduje o relatywnie słabych wynikach sondażowych tej partii.

sld-wlodzimierz-czarzasty.jpg

14 stycznia br. na portalu interia.pl ukazał się wywiad z Włodzimierzem Czarzastym w którym przewodniczący SLD zarysował plan strategii partii w nadchodzących wyborach samorządowych. W rozmowie z dziennikarkami portalu przewodniczący SLD ustosunkowuje się do ewentualnego sojuszu z Partią Razem. Warto zacytować stosowne fragmenty.

 „PO i Nowoczesna to jedno, ale wśród potencjalnych partnerów wymienił pan też partię Razem. Poważnie bierze ją pan pod uwagę? Oni nie zamierzają się z wami układać. 

- Ich sprawa. 

Oj nie lubicie się.

- Oni nas nie lubią. Ale to jest paranoja, że bardziej chwalą PiS niż SLD. 

okragly-stol-lewicy.jpg

Na portalu oddziału województwa dolnośląskiego SLD ukazał się 4 stycznia br. tekst wzywający do Zjednoczenia Lewicy – publikujemy go z niewielkimi skrótami. W najbliższym czasie opublikujemy polemikę z tym tekstem jednego z czołowych działaczy Partii Razem.

Okrągły Stół Lewicy

Trzecie miejsce wśród największych partii politycznych SLD dzieli z Nowoczesną. Na wynik partii Lubnauer codziennie pracuje 26 posłanek i posłów. Wynik SLD, to zasługa dwudziestu paru tysięcy członków tej partii. Poza parlamentem, z poparciem 4 proc. wyborców, znalazła się druga partia lewicowa – Razem. Gdyby na wyniki ostatniego sondażu patrzeć jedynie okiem rachmistrza, zsumowany wynik dałby lewicy co najmniej 50 mandatów w przyszłym Sejmie. Jednak w polityce nie wszystko jest tak proste, jak w matematyce. U progu 2018 roku – krótki alfabet polskiej lewicy. Jakie są silne i słabe strony środowisk lewicowych?

slide7.jpg

Łatwość z jaką PiS przeprowadza w Polsce likwidacje demokracji liberalnej jest konsekwencją dezintegracji opozycji parlamentarnej i zniechęcenia tej części społeczeństwa obywatelskiego, która sprzeciwiała się polityce PiS.  Zwycięstwo lipcowych demonstracji przeciwko tzw. „reformie sądownictwa” zmieniło się w porażkę. Prezydent A. Duda podpisał ustawy, likwidujące w praktyce niezależność sądownictwa w naszym kraju, przeciwko którym protestowały na ulicach polskich miast setki tysięcy ludzi. Kryzys przywództwa w Komitecie Obrony Demokracji doprowadził  do utraty zaufania do tej organizacji, wśród części społeczeństwa polskiego. Jesteśmy także świadkami rozpadu partii „Nowoczesna”, która starała się reprezentować w Sejmie wyborców przywiązanych do liberalnych wartości.

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jestesmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporzadkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem.

Projekt sila-lewicy.pl działa na zasadach Non Profit, przy współpracy adeptów sztuki dziennikarskiej oraz wolontariuszy zainteresowanych ewolucją polskiego społeczeństwa i państwa.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.