A. Michnik - antykościelna krucjata Postępowego Zadufka

Na trzy tygodnie przed pierwsza tura wyborów samorządowych środowisko skupione wokół red. naczelnego „Gazety Wyborczej” doszło do wniosku – samobójczego politycznie -, że tylko ordynarna krucjata antykatolicka może doprowadzić do klęski PiS –u. Jest to czyste szaleństwo, sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i elementarną wiedzą o strukturze polskiego społeczeństwa oraz jego preferencji wyborczych. 

 

W „Magazynie Świątecznym”  „Gazety Wyborczej” z dnia 29 września br. zamieszczono same materiały, których tytuły przypominają – ile razy to można pisać – stalinowską propagandę: „Sto tysięcy złotych na dywanie biskupa, czyli jak zarabia polski kler”, „A może tak zerwać konkordat? Jan Hartman o relacjach Polska - Watykan”, „A może tak nakręcić sequel „Kleru?” Historii by nie zabrakło”. I inne spisane z tygodnika „Nie” i „Trybuny Ludu” z lat 50 –tych XX wieku. Ta krucjata doprowadzi do miażdżącego zwycięstwa PiS w wyborach samorządowych. 

 

Dlaczego? Na to pytanie najlepiej odpowiedział w tygodniku „Polityka” (ideowy sojusznik „GW”, którego redaktorzy zachowują jednak zdrowy rozsądek) Rafał Kalukin w artykule pt. „Bitwa o wieś”. Autor stwierdza, cytuję: „Od wyniku PSL w sejmikach wojewódzkich zależy w tych wyborach najwięcej. Jeśli ludowcy zawiodą, PiS zdobędzie większość urzędów marszałkowskich i ostatecznie zmonopolizuje system dystrybucji publicznych zasobów. A wtedy droga do oligarchicznego modelu władzy, jak na Węgrzech, będzie otwarta.”. 

 

 Koniec cytatu. Otóż PSL odwołuje sie do tradycji katolickich – w gruncie rzeczy jest na gruncie polskim partia katolicka, jednocześnie sprawowała przez osiem lat władzę z partią liberalna czyli PO. Rozpoczynając krucjatę antykościelną – A. Michnik – podważa pozycję PSL na polskiej prowincji i umożliwia w ten sposób wprowadzenie w Polsce dyktaturę PiS, którego slogan można już w tej chwili sobie wyobrazić; „Każdy sojusznik PO jest wrogiem Kościoła”. PSL był i jest sojusznikiem PO. 

 

Szaleństwo? Czy polityczna demencja? Środowisko tzw. „lewicy laickiej” kilkakrotnie proponowało polskiemu społeczeństwu polityczne samobójstwo np. J. Kuroń proponował w 1982 roku zorganizować zbrojne powstanie przeciwko władzom PRL. I tak dalej – lepiej starych czasów nie wspominać. 

 

Michnik jest „Postępowym Zadufkiem” czyli postacią z dawno zapomnianej stalinowskiej satyry, którą napisał na początku lat 50 –tych J. Andrzejewski i nadal działa jak uczeń stalinowskich pisarzy. 

P.P.

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.