A. Michnik - antykościelna krucjata Postępowego Zadufka

Na trzy tygodnie przed pierwsza tura wyborów samorządowych środowisko skupione wokół red. naczelnego „Gazety Wyborczej” doszło do wniosku – samobójczego politycznie -, że tylko ordynarna krucjata antykatolicka może doprowadzić do klęski PiS –u. Jest to czyste szaleństwo, sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i elementarną wiedzą o strukturze polskiego społeczeństwa oraz jego preferencji wyborczych. 

Rozpoczynamy kampanie samorządową

Najbliższe wybory samorządowe do Sejmików Wojewódzkich, zdecydują o tym czy  - mimo antydemokratycznych „reform PiS” – Polska pozostanie nadal  państwem demokratycznym czy, przeciwnie nieuchronnie zmieni się w to co politolodzy nazywają „demokratyczną dyktaturą” w której rządy sprawuje jedna partia, a wybory są plebiscytem. Jeżeli PiS zdobędzie władzę w większości Sejmików Wojewódzkich, zwycięstwo PiS w następnych wyborach do Sejmu jest nieuchronne.

Dlatego stanowisko stowarzyszenia „Inicjatywa Polska”, któremu przewodzi B. Nowacka i która stwierdziła, że nie interesują ją wybory do Sejmików jest nie tylko niezrozumiałe, ale także nieodpowiedzialne z punktu widzenia interesu Polski i Polaków. PiS dysponując większością w Sejmie władzą w sejmikach i Prezydentem, doprowadzi po zwycięskich wyborach samorządowych do dalszej dezintegracji opozycji i do osłabienia oporu społecznego. Dysponując pieniędzmi z budżetu, pieniędzmi Sejmików i funduszami unijnymi, przekupi po raz kolejny wyborców. Zrobi to samo co robiła PO. 

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.