PiS pokazuje kły

PiS likwiduje demokracji  w Polsce od dwóch lat. I  w końcu zlikwidował.  Aparat sprawiedliwości podporządkowany jest – jak w każdym kraju policyjnym – partii sprawującej władzę wykonawczą. Trójpodział władzy w Polsce nie istnieje. Zwycięstwo PiS –jest całkowite. CBA zmienia się – na naszych oczach – w policje polityczną.

Jak podają media prokuratura analizuje przepływy finansowe na kontach współpracowników prezydenta Kwaśniewskiego oraz znajomych rodziny byłego prezydenta i wystąpi o kolejne dane bankowe. Część wcześniejszych materiałów CBA w sprawie "willi Kwaśniewskich" teraz uznano za materiały dowodowe.

W piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś poinformował, że prokuratura prowadzi postępowanie, które być może będzie zakończone wnioskiem o delegalizację Partii Razem z racji propagowania komunizmu.  

Na oficjalnym portalu CBA ukazała się dwa tygodnie temu następująca – i dodajmy tryumfalna – informacja o zatrzymaniu prezydenta Tarnobrzega, powiązanego z SLD:  

„Agenci z Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali w środę „na gorącym uczynku” Prezydenta Tarnobrzega - tuż po tym, jak przyjął 20 tysięcy złotych łapówki. Cała ta kwota została ujawniona i zabezpieczona w trakcie przeszukania w jego służbowym gabinecie.   

Prowadzący sprawę agenci CBA ustalili, że Prezydent Miasta Grzegorz K. w zamian za korzyść majątkową miał wydać pozytywną decyzję związaną z warunkami zagospodarowania przestrzennego w mieście. Funkcjonariusze Biura przeszukali pomieszczenia w Urzędzie Miasta Tarnobrzega i mieszkanie Grzegorza K. Przesłuchano osoby mogące mieć związek ze sprawą, zabezpieczono  dokumenty.    

Dziś zgromadzone przez CBA materiały trafiły do mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej.  Zatrzymany przez rzeszowskich agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego Prezydent Tarnobrzega usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym.”.  

Aresztowanie prezydenta Tarnobrzega, śledztwo w sprawie prezydenta Kwaśniewskiego i ideologii Partii Razem jest rozpoczęciem kampanii samorządowej przez PiS. Będzie to kampania zastraszania, prowokacji – jasno to wynika z powyższego komunikatu – i fałszowania wyborów z czego opozycja nie do końca zdaje sobie sprawę. ? Policja polityczna PiS czyli CBA będzie używana do zastraszenia działaczy samorządowych. Z komunikatu wynika jednoznacznie, że dwóch agentów CBA wręczyło łapówkę prezydentowi Tarnobrzega i on ta łapówkę przyjął. Otóż w tym prostym opisie kryje się wiele możliwości, które powinny być natychmiast wyjaśnione, powinno być opublikowane nagranie – zarówno filmowe jak i magnetofonowe. Nie po raz pierwszy w historii agencji CBA posługują się prowokacją, która jest narzędziem ostatecznym w wykrywaniu korupcji.  

Wkraczamy w okres nie likwidacji demokracji – tylko ustanowienia dyktatury PiS. Jak zareaguje na to społeczeństwo obywatelskie? Czy największa zdobycz narodu polskiego w ciągu ostatnich dwóch wieków zostanie zlikwidowana bez protestu społecznego? 

Anna Jagiellonka

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.