Kulturowy anty -Grunwald

Polacy są oburzeni, kiedy słyszą, że Żydzi – dość często – twierdzą, że nasi rodacy podczas okupacji byli „gorsi od nazistów”. Z wywiadu udzielonego TVN przez izraelskiego dziennikarza Bergmana, własnie ten zwrot – powtarzany przez niego kilkakrotnie – zostanie przez polskie społeczeństwo zapamiętane, tak samo jak przez Żydów z wypowiedzi premiera Morawieckiego zostanie zapamiętane tylko wyrażenie „żydowscy sprawcy”. Hasło „Polacy byliście gorsi od nazistów” wywołało w Polsce oburzenie i będzie ono skutkowało wzrostem nastrojów antysemickich, co z jednej strony gwarantuje PiS – owi zwycięstwo w najbliższych wyborach, z drugiej zaś wykopie topór wojenny między narodami będącymi głównymi ofiarami nazizmu.

Wojna ideologiczna między Polska i Izraelem – wojna wywołana przez Polskę, poskutkuje kompletnym wymazaniem ze zbiorowej pamięci Europy zbrodni hitlerowskich. To Polacy byli sprawcami Zagłady, to Polacy byli prymitywnymi antysemitami, bez nas Zagłada byłaby niemożliwa. Takie jest przekonanie zachodnich społeczeństw, które ma kolejny dowód, że to nie Niemcy zorganizowali Zagładę, tylko prymitywne narody słowiańskie z wschodniej Europy.   

Czy jesteśmy skazani na los wiecznych antysemitów współodpowiedzialnych za największa zbrodnię, jakiej dokonał człowiek przeciwko innym ludziom? Dla Francuzów nie ulega wątpliwości, że Polacy są prymitywnymi antysemitami – i mimo zbrodni swoich dziadów i ojców z lat 1940 -1944 dokonanych na Żydach – takie dzieła sztuki jak film „shoah” Lanzmanna utwierdzają ich w przekonaniu, że gradacja cywilizacyjna jest odwrotnie proporcjonalna do gradacji antysemityzmu.   

Gdy Lanzmann mówi: „we Francji nigdy by nie można zbudować obozów zagłady”, to wyraża bezdyskusyjną dla Zachodu prawdę, że cywilizacyjnie i kulturowo Francuzi stoją wyżej od Polaków, więc ich antysemityzm – z definicji – musi być łagodniejszy mniej barbarzyński od antysemityzmu wschodnioeuropejskich prymitywów. W ten sposób Lanzmann i cała kultura Zachodu przyjmuje punkt widzenia Hitlera, który twierdził identycznie to samo. W tym moralno-kulturowym równaniu, jeden fakt się nie zgadza: Niemcy. Czyż to nie oni zorganizowali unikalną w historii ludzkości biurokratyczno-przemysłową maszynę do unicestwienia Żydów? Tak, ale to nie oni byli bezpośrednimi wykonawcami. 

 Od 30 lat trwa w kulturze zachodniej proces oczyszczania Niemców ze zbrodni Holocaustu. Od 30 lat kultura zachodnia wybiela zbrodnie narodu niemieckiego. A. Besancon w „Nieszczęściu wieku” stwierdził, że „Noc Kryształowa” – pierwszy pogrom Żydów w hitlerowskich Niemczech – była porażką, ponieważ Hitler zrozumiał, że jego rodacy nie są przygotowani na Holocaust i dlatego postanowił wybudować sześć obozów koncentracyjnych nie na terytorium Niemiec, tylko poza nim. W domyśle tam gdzie ludność przełknie Holocaust bez żadnych oporów moralnych. Wybudował je w Polsce, ponieważ – to fakt nie podlegający dyskusji – Polacy są gorszymi antysemitami od Niemców. Wniosek A. Besancon zgadza się z twierdzeniem Lanzmanna reżysera filmu „Shoah”. Ten sam autor wyjaśnia w precyzyjny sposób, że to nie Niemcy, tylko oddziały SS składające się z moralnych degeneratów, których w każdym narodzie można znaleźć, nadzorowały przebieg Holocaustu. 

Było ich kilkuset, a w dodatku większość prac – wyładunek Żydów z wagonów, segregacja, zabijanie dzieci – wykonywali więźniowie czyli w większości Polacy. Równanie cywilizacyjne jest rozwiązane. To nie Niemcy są odpowiedzialni za Holocaust. To nie Niemcy byli jego bezpośrednimi sprawcami, tylko Polacy i inni degeneraci z narodów słowiańskich. Maszyniści pociągów wiozących Żydów do Treblinki i Oświęcimia – Polacy; kapo – Polacy, itd. itd. Kultura Zachodnia może odetchnąć z ulgą. Naród niemiecki jest niewinny. Takie są konsekwencje nowelizacji ustawy o IPN. Jest to historyczna klęska Polski. Kulturowy anty –Grunwald.  

Dla mnie zupełnie inna część wypowiedzi dziennikarza izraelskiego Bergmana była szokująca, otóż powtórzył on dwukrotnie, że w szkołach w Izraelu uczy się dzieci, że to narody wschodnioeuropejskie wspomagały Niemców w organizowaniu Zagłady i ściganiu Żydów. Ani słowa o Francji Petaina. Francuzi t naród cywilizowany, więc z definicji nie mogą być antysemitami, chociaż to właśnie intelektualiści francuscy, współczesny ideologiczny antysemityzm skodyfikowali. W ten sposób największa tragedia europejskiej cywilizacji jest przez tą cywilizacje zakłamywana.

 K. Kuraś

 

Komentarze   

+5 #1 Obywatel PL 2018-02-26 15:26
Gdyby 20-30 lat temu zacząć walczyć o prawdę historyczną, to dziś sytuacja byłaby inna. Niestety, obóz lewicy odrzucał historię, jako przejaw nacjonalistycznej narracji. Liczyły się tylko postęp i przyszłość. A kłamstwo rosło.
Dziś pękło.

Gdyby nie zdarzyło się to przy okazji ustawy o IPN, to zdarzyłoby się przy okazji rocznicy marca lub przy innej okazji. Tylko prawda nas wyzwoli, chciałoby się rzec. Tylko, że prawdę trzeba pielęgnować, w przeciwnym razie zostanie ona przykryta i zaduszona przez kłamstwa Francuzów, Niemców lub innych nacji.

Warto aby i lewica miała tę świadomość.
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.