DTV TVP1 - 8 października 2018 - koniec demokracji - powrót Urbana

Dziennik emitowany  na programie pierwszym  Telewizji Publicznej o godzinie 19.30 dnia 8 października 2018 roku jest jeszcze jednym dowodem, że Polska pod rządami PiS – u, przestała być państwem demokratycznym i – co jeszcze gorsze -, że wyborcy i zwolennicy tej partii zgadzają się na likwidacje demokracji o która walczyli polscy robotnicy i opozycja demokratyczna w PRL. 

Telewizja Publiczna jest własnością całego narodu i dlatego w państwach demokratycznych i cywilizowanych - - np. Francja, Anglia – obowiązują ścisłe reguły przedstawiania faktów politycznych i gospodarczych z których najważniejszą można zdefiniować w następujący sposób; każda informacja o korupcji polityków z opozycji czy rządu musi być (taka jest podstawowa reguła demokracji) naświetlony z dwóch stron, zarówno tych, którzy oskarżają o korupcję jak i tych, którzy ja najprawdopodobniej popełnili. 

 Jest to zasada skopiowana z rozpraw sądowych – gdzie występuje prokurator oskarżający podejrzanego i jego obrońca. Ława przysięgłych wysłuchuje obu stron i decyduje na podstawie faktów i opinii przedstawionych przez obie strony o winie lub niewinności podejrzanego. Dziennik Telewizyjny TVP1 nadany 8 październik 2018 był całkowitym zaprzeczenie tej podstawowej regule obowiązującej w demokratycznym państwie prawa. 

Informacje były przedstawione tylko przez prokuratora, ani razu nie dano okazji do wypowiedzenia się na temat korupcji obrońcy czyli, opozycji; w tym wypadku aktualnemu prezydentowi Warszawy, którego oskarżono o korupcje i zniszczenie życia 100 000 warszawiaków i ministrowi rostowskiemu po rządami którego Polska  - podobno – straciła 400 miliardów złotych, ponieważ rząd PO nie uszczelniał ściągania podatków VAT. 

Dodam, że w krajach cywilizowanych jest tak, że liczy się dokładnie ilość sekund w wypowiedzi oskarżającego o korupcję rząd,  parlamentarzysty opozycji i przedstawiciela rządu. 

Obie wypowiedzi musza trwać tyle samo, a odpowiednie agencje publiczne pilnują tej zasady jak oka w głowie, ponieważ jest to zasada będąca fundamentem demokracji. 

W Polsce, pod rządami PiS, te reguły nie obowiązują – wręcz przeciwnie DTV TVP1 nadawany o 19.30 jest programem propagującym totalitarne wzorce polityczne. Żywcem ściągnięte z czasów Urbana. 

Odbywa się to na naszych oczach, a my nie protestujemy. Dlaczego? 

 P. Paleczny

 

Komentarze   

0 #1 Guest 2018-10-08 18:55
Cała prawda o Pisiorach
Cytować
-1 #2 Jaco 2018-10-15 09:44
A czy Fakty TVN obowiązują te zasady? We wczorajszych Faktach nie było ani jednego materiału z zagranicy!!! Bo przecież na świecie nic się nie dzieje. Np. wyborów w Bawarii nie było. Za to był materiał z Polski dotyczący chorego dziecka. Jak by w Polsce nie było innych chorych dzieci. Pozostałe materiały tylko i wyłącznie waliły w PiS. Nawet katastrofa ekologiczna w Bydgoszczy to wina PiS. No bo przecież obecny prezes firmy zatruwającej jest z PiS. Jestem ciekaw z jakiej partii był prezes tej firmy w latach 2007 - 2015. Taka to rzetelna telewizja.
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.