Patryk Jaki contra J. Kaczyński

Postulaty wyborcze kandydatów na prezydentów wielkich miast są często sprzeczne ze stanowiskiem – w danej kwestii – ich macierzystych partii. Najwięcej tych sprzeczności widać w relacjach kandydata PiS na prezydenta m.st. Warszawa. Kilka dni temu na spotkaniu wyborczym w Opolu, prezes PiS J. Kaczyński sformułował najważniejszą deklarację ideową swojego ugrupowania:

 „Zawsze mówiliśmy, że trzeba uczynić wszystko, aby Polska rozwijała się równo - żeby między poszczególnymi regionami następowało zbliżenie, jeżeli chodzi o poziom rozwoju; zwycięstwo PiS w wyborach będzie służyło temu wyrównaniu.”.

Postulat precyzyjny i operacyjny. Jednak Patryk Jaki najwyraźniej się z nim nie zgada, ponieważ na swoim portalu internetowym jaki.pl w dziale oświata zamieścił następującą obietnicę wyborczą, która stoi w radykalnej sprzeczności z deklaracja ideowa PiS sformułowana przez J. Kaczyńskiego na wiecu wyborczym w Opolu. Patryk Jaki obiecuje wprowadzenie w Warszawie:

„NAUKI DRUGIEGO JĘZYKA OBCEGO OD KLASY IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ”. Wyjaśnienie tego postulatu brzmi:

 „Obecnie program nauczania przewiduje naukę jednego języka obcego od I klasy SP, natomiast drugi język podstawa programowa MEN wprowadza od klasy VII SP. Wiele dzieci chętnie i dużo łatwiej uczy się języków obcych w młodszym wieku szkolnym dlatego zasadnym jest rozpoczęcie nauki drugiego języka obcego znacznie wcześnie tj. od klasy IV SP. Drugi język od IV klasy realizowany będzie w formule zajęć dodatkowych lub pozalekcyjnych.”.

 Innymi słowy mieszkańcy Warszawy będą uprzywilejowani w stosunku do mieszkańców małych miasteczek, wsi czyli tradycyjnego elektoratu PiS. Bowiem tylko w dużych bogatych miastach można tego typu reformę wprowadzić, natomiast w biedniejszych powiatach czy gminach, jest – ze względów finansowych – niemożliwe.

 Kokietując klasę średnia stolicy Patryk Jaki zdradza założenia ideowe swojej partii.

 

Anna Jagiellonka

 

 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.