Prezydent A. Duda jest ideowym niewolnikiem Putina

Prezydent A. Duda mówiąc, że Europa jest "wyimaginowaną wspólnotą, z której dla Polaków niewiele wynika", popełnił analogiczne – choć dużo łagodniejsze – faux pas jak J. Kaczyński, który z trybuny sejmowej krzyczał do posłów PO: „kanalie i mordercy”. 

 Obie te wypowiedzi są nie tylko głupie i trącą bolszewicką i rosyjską propagandą, ale świadczą o postępującej rusyfikacji elity PiS –u. Europa jest "wyimaginowaną wspólnotą, z której dla Polaków niewiele wynika" – dokładnie tak samo myśli prezydent Rosji i to on – od lat – realizuje w praktyce to co prezydent Rzeczpospolitej wczoraj powiedział. Rosja robi wszystko co w jej mocy by przekonać kraje Europy Zachodniej i Środkowej, że nic je nie łączy i jak widać jej propaganda jest skuteczna, ponieważ prezydent A. Duda propaguje rosyjski punkt widzenia na historię, teraźniejszość i przyszłość Europy. 

PiS jest agentem ideowym Rosji i jej prezydenta, upowszechnia w praktyce politycznej rosyjska kulturę i rosyjskie wzorce ideowe. Przypomnijmy sobie gwałtowne reakcje Waszczykowskiego czy A. Macierewicza na wypowiedzi zachodnich polityków. Ich gniew, nacjonalistyczne reakcje dowodzą niezbicie, że nasi urzędnicy zaczynają się zachowywać nie jak przedstawiciele kraju o 1000 letniej tradycji, który stworzył unikalną w skali Europy cywilizację – misja św. Wojciecha i Zjazd w Gnieźnie, Unia polsko –litewska, ukształtowanie dokumentów soboru w Konstancji -, tylko jak politycy kraju zakompleksiałego, niepewnego swojej historii i kultury. 

Jest to typowa reakcja polityków z krajów postkolonialnych, polityków czujnych na każde źle oddane honory, na każdą wydumaną obrazę pod adresem Polaków. Forma reakcji na słowa polityków ukraińskich czy niemieckich, ministra Waszczykowskiego i ministra Macierewicza obrażają Polskę i Polaków. Są wyrazem kompleksów i dogłębnej rusyfikacji, tak zachowywali się dyplomaci rosyjscy, którzy na obcych dworach cały czas patrzyli wokół siebie czy aby ktoś ich i ich kraju i ich władcy nie obraził. 

 Taka postawa – niewolnika swoich kompleksów – nazywana jest przez elektorat PiS – godnością. Jest to postawa bojarów cara podretuszowana zdegenerowanym nacjonalizmem, który odwołuje się do myśli endecji a w szczególności działalności i eseistyki Dmowskiego. A. Duda jest niewolnikiem ideowym Putina. 

A. J.

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.