Ostatnie zdanie testamentu Powstańców z Warszawy

Powstanie Warszawskie wydało bohatera, który – być może – uratował świat od wojny atomowej. Biografia pułkownika Kuklińskiego, który jako 14 chłopak brał udział w Powstaniu Warszawskim jest mimowolnym hołdem złożonym „warszawskim dzieciom”.

Pułkownik Kukliński swoja walką kontynuował dzieło Powstańców, w  nim, w jego odwadze, determinacji i inteligencji odbija się – jak w zwierciadle –  bohaterstwo i wielkość Powstańców Warszawy. Pułkownik Kukliński był ostatnim zdaniem Testamentu Powstańców Warszawy. Tak samo  jak Marek Edelman był ostatnim zdaniem Testamentu Powstania w Getcie.

Generał Jaruzelski był od stóp po głowę przeżarty syberyjskim strachem, pułkownik Kukliński pamiętał w każdej chwili swego życia o bohaterstwie i śmierci Powstańców. To oni dali mu siłę, którą podziwiali amerykańscy agenci z CIA i ich przełożeni.  Ostatni Polski Patriota pochowany był w amerykańskiej ziemi, ziemi wolności, ziemi, gdzie go podziwiają i kochają tak jak się podziwia i kocha Narodowych Bohaterów.  To on jest ludzkim spoiwem wiążącym los narodu amerykańskiego z narodem polskim.

K. Kuraś 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.