Piotrowicz - prokuratorem Andrzejem Wyszyńskim J. Kaczyńskiego

Piotrowicz skraca czas wypowiedzi posłów opozycji. Piotrowicz straszy karami prezes SN. Piotrowicz likwiduje – na rozkaz J. Kaczyńskiego praworządność w Polsce. Robi to oczywiście w imię praworządności prawdziwej i autentycznej. Piotrowicz jest narzędziem prezesa PiS do likwidacji głównego wroga polskiego ludu jakim jest demokracja liberalna. Piotrowicz jest Wyszyńskim J. Kaczyńskiego. Kim był Wyszyński? Był prokuratorem w czasach procesów moskiewskich w latach 30 –tych XX wieku. Był narzędziem Stalina do likwidacji opozycji. Wyszyński do 1919 roku był największym wrogiem bolszewików. Był mieńszewikiem – należał do frakcji socjaldemokratów mordowanej na rozkaz Lenina, Trockiego i Stalina. Nie było większego wroga władzy radzieckiej niż mieńszewicy.

Piotrowicz należał do PZPR, był prokuratorem w stanie wojennym. Był największym wrogiem J. Kaczyńskiego i A. Macierewicza. Wyszyński i Piotrowicz postanowili służyć swojemu dawnemu wrogowi. I Stalin i J. Kaczyński wiedzą, że dawni wrogowie są wierni i wykonają każdy rozkaz bez szemrania, bez dyskusji. Wyszyński pardon Piotrowicz wie, że został podnóżkiem I sekretarza – pardon – prezesa PiS po to by karać, karać i jeszcze raz karać jego przeciwników. 

 Każdy przeciwnik J. Kaczyńskiego jest wrogiem Polski. Sądy. Oskarżenia. Zarzuty. Demokracja liberalna musi zostać unicestwiona. Celem PiS -u – absolutnym i nie podlegającym żadnej dyskusji -  jest wystawienie rachunku klasie politycznej III Rzeczpospolitej i tzw. uwłaszczonej nomenklaturze, która ograbiła Polaków, za krzywdy poniesione przez naród podczas transformacji ustrojowej, oraz ukaranie winnych katastrofy smoleńskiej. Transformacja ustrojowa to była zbrodnia, która musi być ukarana.  Katastrofa smoleńska to była zbrodnia, która także musi być ukarana. To jest imperatyw polityczny i moralny partii rządzącej dzisiaj Polską. Prezes PiS – na oczach całej Polski, krzyczał do opozycji: „Nie wycierajcie sobie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Jesteście kanaliami. Niszczyliście go i zamordowaliście.”.  Morderców trzeba ukarać, to jest nadrzędny i święty obowiązek Polaków. Nikt po tych słowach J. Kaczyńskiego nie wątpi, że PiS zrobi wszystko co możliwe by ten cel osiągnąć. Nieukaranie zbrodni jest zbrodnią większą od zbrodni popełnionej. O tym najlepiej wie Piotrowicz- Wyszyński. On wprowadzi w życie – z żelazną konsekwencją – plan utworzenia w Polsce demokracji totalitarnej. 

Władza jest narzędziem zemsty, którą nazywa się sprawiedliwością. Drugim celem PiS –u jest przywrócenie w naszym kraju „sprawiedliwości społecznej”. Premie B. Szydło wypowiadając – w emocjonalnym przemówieniu – tą formułkę wyjętą z ust ideologów obu XX wiecznych totalitaryzmów – nie ma  najmniejszej wątpliwości, że jest to cel święty, cel którego tylko wrogowie wolności mogą sabotować. Ponieważ w III Rzeczpospolitej aparat sprawiedliwości chronił złodziei i przestępców PiS musi ten aparat zniszczyć metodami gwałcącymi Konstytucję i prawo. Premier Szydło wykrzyczała w Sejmie:  "Prawo i Sprawiedliwość jest konsekwentne w przeprowadzaniu reformy wymiaru sprawiedliwości. Przeprowadzimy tę reformę do końca, bo to należy się Polakom. Dzisiaj wymiar sprawiedliwości jest zdominowany i stoi po stronie korporacji sędziowskiej, adwokackiej i prawniczej. A wymiar sprawiedliwości ma stać po stronie obywateli. Sprawiedliwość społeczna jest celem, który nam przyświeca. Przywrócimy sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości. Naprawiamy wasze błędy.”. 

Nawet po doświadczeniach PRL premier Szydło nie wie, że wprowadzenie „sprawiedliwości społecznej” zlikwiduje sprawiedliwość. Przy czym nie możemy zapomnieć, że zarówno premier Morawiecki jak i prezes PiS, uważają wolność za wartość najwyższą. Więcej oni sądzą, że między wolnością i równością nie zachodzi żadna sprzeczność, że obie wartości można realizować w tym samym czasie. Jest to złudzenie typowe dla wszystkich  przedstawicieli „demokracji totalitarnej”, która pojawiła się w historii w czasie Rewolucji Francuskiej i odtąd rozwija się nieprzerwanie. 

Projekt PiS –u przebudowy ustroju III Rzeczpospolitej jest jedną z jej XXI wiecznych wcieleń. W Polsce uczestniczymy w walce między – rozróżnienie wprowadzone do politologii przez Jacob . L. Talmona [1] – zwolennikami „empirycznej demokracji liberalnej” dla których wolność charakteryzuje się spontanicznością życia społecznego i brakiem przymusu z zwolennikami „mesjanistycznej demokracji totalitarnej”, którzy uważają, że wolność może być urzeczywistniona tylko i wyłącznie jako rezultat dążenia do absolutnych i kolektywnych celów i że da się ją pogodzić z budową systemu politycznego, który zagwarantuje  obywatelowi maksimum sprawiedliwości społecznej i bezpieczeństwa socjalnego. W Polsce trwa walka dwóch koncepcji wolności – „liberalnej” i „totalitarnej”. Wolnośc liberalna przegrała. Tryumfuje Piotrowicz – Wyszyński. Tryumfuje Kaczyński – Stalin. 

K. Kuraś.

 

 

[1] Patrz Patrz Jacob L. Talmon „Źródła demokracji totalitarnej” – wydawnictwo UNIVESITAS – Kraków 2015  str.272

Komentarze   

0 #1 alojz 2018-09-19 14:15
wybrać należy właściwie i w tym miejscu zwracam uwagę, że wielu ludzi lewicy ostatnio głosowało na pis.... nie zróbmy tego błędu - oni nie zreflektują się aby polepszyć życie emerytom, nauczycielom, policjantom, wojskowym, strażakom, administracji, rolnikom, lekarzom itd. itp. - to są mściwe gnomy, które wytrwają zamordyzm jarowatego i to tylko do końca jego dni ….potem będzie potop....
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.