Krótka historia PiS

Prawo i Sprawiedliwość powstało w 2001 roku. Powołanie do życia PiS wiązało się ze zdradą przez L. Kaczyńskiego, ministra sprawiedliwości w rządzie AWS – UW, swojego przełożonego premiera Buzka. L. Kaczyński wbił polityczny nóż w plecy Buzka. Tusk zrobił to samo Geremkowi i powstały dwie nowe partie, które do tej pory rządzą Polską. Zdrada i nielojalność jest podstawą sukcesu w polityce, gdyby L. Kaczyński był lojalny wobec Buzka i Tusk wobec Geremka, nikt dzisiaj by o nich nie słyszał. 

Ideologiem PiS został L. Dorn, tak zwany „trzeci bliźniak”. To on wymyślił nazwę i napisał artykuł przedstawiający główne założenia ideowe PiS.  Założenia były proste i zrozumiałe; karać, lustrować, nacjonalizować, wszyscy, którzy się dorobili w III Rzeczpospolitej to złodzieje. W wyborach do parlamentu w 2001 roku PiS zdobyło 9.2% co przekładało się na 40 posłów. PO wyprzedziła PiS o kilka procent. Jednak w latach następnych popularność PiS rosła głównie za sprawą afery Rywina i popularności L. Kaczyńskiego, który był prezydentem Warszawy. 

Faktem przełomowym w ofensywie ideologicznej PiS była 60 rocznica Powstania Warszawskiego, która została w całości przygotowana przez aktualnego prezydenta Warszawy L. Kaczyńskiego. Od tego momentu PiS dla dużej części Polaków staje się synonimem autentycznego patriotyzmu. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku PiS zdobywa 26% głosów, wyprzedza PO i zgodnie z umową zawartą przez obie partie przed wyborami, przedstawiciel PiS formułuje rząd. 

 Koalicja z PO nie dochodzi do skutku, ponieważ wybory prezydenckie w 2005 roku wygrywa L. Kaczyński. Przewaga polityczna PiS w strukturach władzy jest tak duża, że PO zrywa rozmowy koalicyjne. W trakcie świętowania wyboru L. Kaczyńskiego na prezydenta III Rzeczpospolitej dochodzi do jego sławetnej wypowiedzi do swego brata bliźniak prezesa PiS: „panie prezesie melduje, że zadanie wykonano”, co oznaczało, że najważniejszą osobą w Polsce nie jest prezydent czy premier tylko prezes PiS, brat bliźniak prezydenta. 

Następują  w Polsce rządy bliźniaków, sytuacja niespotykana w historii Europy u świata. Jest to polityczne curiosum. Sytuacja kompletnie anormalna, ale nadal PiS funkcjonuje normalnie, to znaczy najważniejsze decyzje podejmowane są przez kierownicze gremia partii. Na początku 2006 roku z inicjatywy Michała Kamińskiego i Dorna, dochodzi do usankcjonowania dyktatury J. Kaczyńskiego w PiS. Prezes ma prawo wyrzucać z partii kogo chce. Zostaje dyktatorem. PiS powoli przekształca się w partie bolszewicką. 

W 2006 roku J. Kaczyński zostaje premierem i zawiązuje koalicję z partiami populistycznymi LPR i Samoobroną. Rządy premiera J. Kaczyńskiego i prezydenta L. Kaczyńskiego to prawdziwa katastrofa, mimo doskonałej koniunktury ekonomicznej i sukcesów rządu Marcinkiewicza, doprowadzają oni do klęski PiS w wyborach parlamentarnych w 2007 roku. Konsekwencje są dla partii tragiczne. Z PiS wyrzuceni są wszyscy, którzy myślą inaczej niż bracia bliźniacy. Kulturowo PiS przypomina zgromadzenie bojarów, którzy biją czołami przed Carem J. Kaczyńskim. W 2010 roku dochodzi do katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w której ginie znaczna część polskie elity politycznej w tym prezydent L. Kaczyński. Rozpoczyna się nowy etap w historii Polski i PiS.

 

A. J.

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.