PiS traci dziewictwo

PiS, który osiąga w sondażach innych pracowni wyniki oscylujące wokół 40% wyborczego poparcia, według badania Kantar Millward Brown dla Faktów”TVN i TVN24 przeprowadzonych 27 marca na próbce 1001 osób, odnotowuje spadek do poziomu 28 proc. W tych samych badaniach PO uzyskuje 22% a SLD 9 %. Czy te wyniki są wiarygodne dowiemy się, kiedy inne pracownie opublikują rezultaty swoich badań, jednak jedno wydaje się pewne; do elektoratu PiS czy raczej do jego zwolenników dotarła informacja, że ich partia jest dokładnie taka sama jak PO i inne partie III Rzeczpospolitej. 

Działacze PiS chcą na polityce i władzy zarabiać pieniądze. Polityka to nie misja społeczne, tylko pensje, nagrody, premie i posady dla krewnych i znajomych. Tak większość opinii publicznej odebrała przemówienie B. Szydło w Sejmie, która swemu elektoratowi zakomunikowała tą smutna prawdę, że PiS jest dzieckiem PO. Afera premiowa dotarła do opinii publicznej w momencie kiedy rząd premiera Morawieckiego i PiS zademonstrowali swoją amatorszczyznę, niewiedzę, brak elementarnej wiedzy historycznej w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. 

Część zwolenników PiS musiała wyciągnąć wniosek, że partia J. Kaczyńskiego krzyczy tak głośno o niepodległości, podmiotowości i wstawaniu z kolan, tylko po to by ukryć swój brak kompetencji i swoja głupotę. Autorytet moralny prawicy premier Jan Olszewski, zjechał nowelizacje ustawy z punktu widzenia wiedzy historycznej, tych, którzy ja pisali. Konkluzja premiera była jednoznaczna; nowelizacja była pisana przez analfabetów. I za to – za brak kompetencji, za lenistwo – bierzecie nagrody – zdaje się zapytywać coraz większa liczba dotychczasowych zwolenników PiS? 

Trzecia przyczyna to już nie grillowanie lecz pieczenie A. Macierewicza przez byłych działaczy Porozumienia Centrum. Wszyscy jego ludzie i zwolennicy zostali w trybie ekspresowym odwołani ze stanowisk, a on sam odsunięty na margines marginesu PiS –u. Zastępca Wodza został giermkiem ministra Błaszczaka. Ten proces niszczenia A. Macierewicza jest dla części elektoratu zupełnie niezrozumiały, tak jakby zwolennicy zamachu nie mogli nadal uwierzyć, że nie było zamachu tylko katastrofa samolotu. 

K. Kuraś

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.