Zdrada A. Kwaśniewskiego

Ostatnia przedwyborcza konwencja SLD była skandalem, zarówno organizacyjnym jak i moralnym, ponieważ wystąpił na niej były – i dodajmy nadal popularny wśród polskiego społeczeństwa –   dwukrotny prezydent III Rzeczpospolitej Aleksander  Kwaśniewski. 

Skandal nie polegał – rzecz jasna – na tym, że wystąpił tylko na tym, że zrobił to dopiero teraz – tak jakby na odczepne. Pytanie jakie można postawić brzmi: dlaczego – jeżeli uznaje się PiS za zagrożenie dla demokracji, prezydent A. Kwaśniewski zamiast zaangażować się na 1000% w kampanię samorządową, która zdecyduje o wynikach przyszłorocznych wyborów do parlamentu, przez ostatnie miesiące zachowuje się tak jakby wynik SLD go nie interesował? 

Wystąpienie dzisiejsze było słuszne, mądre – tylko aby było skuteczne A. Kwaśniewski powinien je wygłosić na setkach przedwyborczych spotkań z wyborcami. Nie zrobił tego. Dlaczego? Co przeszkadza temu politykowi – zaangażować się po stronie swojej – było nie było – partii? A może dla A. Kwaśniewskiego SLD już nie jest jego partia? Może nia jest koalicja PO- Nowoczesna – Nowacka? W. Czarzasty był uśmiechnięty, ale to był uśmiech przez łzy. Olku dlaczego nie byłeś z nami podczas kampanii, dlaczego nas zdradziłeś? 

red. sila-lewicy.pl

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.