Z ostatniego sondażu IBRiS wynika jednoznacznie, że PO jest – dla większości Polaków nadal główna partia opozycyjną, co według naszej analizy zawartej w programowym artykule pt. „Deklaracja – czas lewicy” gwarantuje PiS –owi wygranie zarówno wyborów samorządowych na jesieni tego roku i wyborów parlamentarnych w 2019 r. z sondażu wynika jeszcze jeden kapitalny wniosek; kiedy PO w sondażach rośnie to zarówno SLD jak i Partii Razem spada -  i  na odwrót. 

W programowym artykule pt. „Deklaracja – czas lewicy”, napisaliśmy, że dopóki PO będzie w oczach większości Polaków główną partia opozycyjną, dopóty PiS będzie rządził w Polsce. Napisaliśmy także, że historycznym zadaniem wręcz historyczną powinnością lewicy jest zastopowanie procesu przeistaczania Polski w państwo autorytarne. Postulowaliśmy zjednoczenie lub co najmniej współpracę dwóch głównych sił lewicowych w Polsce – SLD i Partii Razem, których programy są prawie identyczne.

aleksander-kwasniewski.JPG

Paradoksem krótkiej historii III Rzeczpospolitej jest fakt, że przedstawiciele polskiej lewicy – myślę głównie o SLD – podejmowali wysiłki, często bardzo skuteczne, by zwiększyć zakres niezależności i suwerenności zarówno politycznej jak i kulturowej Polski względem Rosji, natomiast prawica spod znaku PiS, rusyfikuje – instytucjonalnie i kulturowo – nasz kraj. 

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jestesmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporzadkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem.

Projekt sila-lewicy.pl działa na zasadach Non Profit, przy współpracy adeptów sztuki dziennikarskiej oraz wolontariuszy zainteresowanych ewolucją polskiego społeczeństwa i państwa.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.