Partia Razem - przystawka PiS -u?

21 lutego na stronie „Gazety Wyborczej” deklarację programową – przed wyborami samorządowymi – ogłosił Adrian Zandberg. Jest to deklaracja szokująca,  przypominająca najgorsze czasy propagandy PZPR. A. Zandberg, stwierdza, cytuje:

„Im szybciej skończy się lament o końcu demokracji, a zacznie rozmowa o godnej pracy, kryzysie w szpitalach, prawie do aborcji czy szwankującym transporcie publicznym, tym gorzej dla PiS. I lepiej dla Polski.”.

Innymi słowy działacz Partii Razem powtarza – w zmienionej formie – propagandę moczarowców z 1968 roku, która wpajała Polakom, że chleb jest bez wolności, że demokracja nie ma nic wspólnego z dobrobytem, że pisarze nie powinni lamentować (słynne „pisarze do piór”) tylko podporządkować się wytycznym partii. 

Zandberg w przeciwieństwie do studentów z 1968 roku, którzy krzyczeli „nie ma chleba bez wolności”, twierdzi, że przeciwnie jest chleb nawet jeżeli nie ma wolności. „Im szybciej skończy się lament o końcu demokracji” – nie ma żadnego lamentu, tylko jest walka o jej zachowanie i wiedza, że na dłuższą metę bez demokracji nie będzie chleba. Czy Zandberg, tego nie rozumie? Czy działacze Partii Razem wiedza gdzie żyją, czy są dziećmi pozornego dobrobytu, który pęknie jak bańka medialna, gdy PiS zlikwiduje do końca demokratyczne państwo prawa? Działacze Partii Razem od wielu miesięcy powtarzają, ze SLD jest gorsze od PiS. Na jakiej podstawie? 

W sensie programowym praktycznie obu partii nic nie różni – ostatnio mieliśmy tego jeszcze jeden dobitny dowód; zarówno A. Zandberg, jak i przew. W. Czarzasty zareagowali identycznie na złożenie kwiatów przez premiera Morawieckiego pod pomnikiem Brygady Świętokrzyskiej, która wsławiła się mordowaniem Żydów w czasie okupacji hitlerowskiej. Obaj panowie zaprotestowali przeciwko hołdowi złożonemu przez premiera rządu polskiego, zwykłym rabusiom i mordercom.  A. Zandberg – jak wierny uczeń A. Machajskiego, którego postać przypomnieliśmy na naszym portalu – wygłasza anarchistyczne deklaracje, sympatyczne dla ucha, cytuje: 

 „Tak, mamy w Polsce problem z poniżaniem i gnojeniem. Nie tylko w polityce. Szef poniża podwładnych, ordynator – rezydentów, sieć supermarketów – swoich dostawców. Zbudowaliśmy system, w którym silniejszy czerpie siłę z poniżania słabszego. W takich warunkach nie da się budować wspólnoty. Ale przypisywanie winy wyborcom jednej partii nie ma sensu.”.

Trudno się z tym nie zgodzić, tylko ostatnie zdanie tego manifestu a la Kropotkin, jest nie zrozumiałe. Czy A. Zandberg nie wie, że PiS – owscy pracodawcy zarówno państwowi jak i prywatni gnoją i poniżają swoich podwładnych o wiele gorzej niż pracodawcy bezpartyjni? Czy nie widzi, że PiS dąży do wprowadzenia w Polsce kapitalizmu państwowego i nieudolnie naśladuje strategie Chin? SLD gorsze od PiS. Chleb ważniejszy od demokracji. Oto jest ideologia Partii Razem. Ideologia samobójcza. Zamiast szukać nici porozumienia z SLD, A. Zandberg i jego urocze koleżanki uprawiają politykę leninowską – politykę wiecznego konfliktu, politykę samobójcza w warunkach demokracji. Ale może Partia Razem marzy o roli przystawki do PiS? Kto lekceważy demokrację – ten skazuje się z góry na taka rolę. Jak Lepper. Jak Giertych.

 

Artykuł dyskusyjny - nazwisko i adres autora znane redakcji.

 

Komentarze   

-2 #1 BartekP90 2018-02-23 09:25
Przecież to właśnie Razem zawdzięczamy to że nie ma w sejmie lewicy a PiS ma większość w sejmie przez co nie musi się na nikogo oglądać i to właśnie oni sabotują wszelkie inicjatywy zjednoczeniowe na lewicy (kazus Łodzi gdzie jako jedyni nie weszli do Koalicji TAK bo Joński).
PiS Zandberga powinien za rękę całować namiętnie za to.
Cytować
-1 #2 Owczar 2018-02-24 17:30
Czytałem tą deklarację, zszokowało mnie to zdanie. Takie określanie walki społeczeństwa o wolność jest jak Pan autor dobrze wspomniał niebezpiecznym odbiciem. Dla PiSu niebezpiecznie byłoby tylko to że Lewica się połączy, a tak to niestety działają tylko na rzecz Kaczynskiego..
Cytować
-2 #3 BartekP90 2018-02-26 08:33
Cytuję Owczar:
Czytałem tą deklarację, zszokowało mnie to zdanie. Takie określanie walki społeczeństwa o wolność jest jak Pan autor dobrze wspomniał niebezpiecznym odbiciem. Dla PiSu niebezpiecznie byłoby tylko to że Lewica się połączy, a tak to niestety działają tylko na rzecz Kaczynskiego..

Dokładnie tak, swoją drogą to może mam lekką paranoję ale mam wrażenie że za każdym razem gdy ktoś postuluje do zjednoczenia lewicy bądź opozycji i dąży do jej realizacji to pojawia się sondaż który sugeruje siłę jednego z aktorów po czym stwierdza że działa solo bo sondaże wskazują że mogą sami dostać się do sejmu.
Cytować
+1 #4 motyl 2018-08-02 12:27
"Partia Razem - przystawka PiS -u?" Boże, co na nonsens.
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.