Partia Razem - przystawka PiS -u?

21 lutego na stronie „Gazety Wyborczej” deklarację programową – przed wyborami samorządowymi – ogłosił Adrian Zandberg. Jest to deklaracja szokująca,  przypominająca najgorsze czasy propagandy PZPR. A. Zandberg, stwierdza, cytuje:

„Im szybciej skończy się lament o końcu demokracji, a zacznie rozmowa o godnej pracy, kryzysie w szpitalach, prawie do aborcji czy szwankującym transporcie publicznym, tym gorzej dla PiS. I lepiej dla Polski.”.

Partia Razem - dzieci Cezarego Baryki

Gdy zastanawiamy się nad genezą Partii „Razem”, nad systemem wartości i aktywnością jej młodych działaczy to nieuchronnie musimy odwołać się do tradycji europejskiej i polskiej lewicy. Kto jakie jej nurty inspirują Alicje Czubek czy Adriana Zandberga? Słuchając wypowiedzi  czołowych działaczy Partii Razem,  ma się wrażenie, że ich główną ideową – ale także taktyczną – inspiracja jest  niemiecki rewizjonizm i jego twórca – Bernstein., który w przeciwieństwie do swoich nauczycieli Marksa i Engelsa nie chciał zniesienia kapitalizmu przy pomocy rewolucji, tylko postulował jego stałe reformowanie w interesie klasy robotniczej. Kapitalizm należało zmienić a nie zniszczyć. Bernstein nie widział – i to udowadniał – absolutnego antagonizmu miedzy kapitalistami i robotnikami.

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.