Jak PiS rusyfikuje Polskę

PiS, rusyfikuje – instytucjonalnie i kulturowo – nasz kraj. PiS pcha Polskę w objęcia Rosji. Zdaje sobie sprawę, że to – dla niektórych – teza szokująca, ale pochylmy się chwile, nad rzeczywistością, która nas otacza od dwóch lat. Dzisiejszy PiS przeprowadza w Polsce reformy dokładnie według schematów rosyjskich szowinistów - likwiduje niezależne sądownictwo, tworzy nową, skrajnie nacjonalistyczną i zakłamaną, wersję historii Polski, wznieca nastroje wrogości wobec "obcych", a przede wszystkim uważa, że to państwo inicjuje wszelkie zmiany, że to państwo pobudza społeczeństwo do działania. 

 

 Ta ostatnia supozycja o przewadze państwa nad społeczeństwem - najklarowniej wyrażana wielokrotnie przez prezesa PiS - jest kalką filozofii politycznej Rosji. W tradycji europejskiej państwo było emanacja społeczeństwa obywatelskiego. W tradycji Rosji i praktyce politycznej PiS - to społeczeństwo obywatelskie powstaje w wyniku akcji państwa. Pod rządami PiS Polska zmienia się w kulturową prowincję Rosji. Spełniają się najczarniejsze przepowiednie J. Piłsudskiego, który przestrzegał, że wstępem do utraty niepodległości Polski jest duchowa rusyfikacja Polaków. 

 Tej duchowej rusyfikacji Polski dokonują dzisiaj ci, którzy najgłośniej krzyczą o jej niepodległości i którym z ust nie schodzą narodowe frazesy. PiS – owski patriotyzm jest zaprzeczeniem wolnościowych tradycji Rzeczpospolitej Polski. Dla przywódców partii rządzącej interes elektoratu PiS jest utożsamiany z interesem Polski, Kaczyński i Macierewicz zauważyli już dawno, że duża część wyborców z południowo –wschodniej Polski. z okolic Przemyśla, Zamościa,  jest nastawiona skrajnie antyukraińsko i nie zawahali się zburzyć kanonu polskiej polityki, sformułowanej jeszcze przez Maurycego Mochnackiego głoszącego, że nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy, właśnie w imię przyciągnięcia na swoja stronę 2% antyukraińskiego elektoratu.

 W imię interesu partyjnego minister Waszczykowski wzniecił konflikt z władzami Ukrainy. Warto przypomnieć, że wrogiem Polski nie jest współczesna Ukraina poszukująca rozpaczliwie swojej narodowej tożsamości, tylko Rosja. To, że wolna Ukraina jest gwarantem naszej niepodległości rozumie każdy Rosjanin.  Dla każdego Rosjanina od Sołżenicyna począwszy a na Putinie kończąc jest ewidentne, że Rosja bez Ukrainy to „jak człowiek bez głowy”.  . Dla każdego Rosjanina jest jasne, że wzniecanie i utrwalanie konfliktu miedzy Ukrainą i Polską  jest fundamentem potęgi ich kraju.  Sojusz ukraińsko – polski osłabia Rosję. Konflikt pomiędzy naszymi krajami umożliwia Rosji prowadzenie zaborczej polityki.  

 Rozpoczynając, kilka miesięcy temu, konflikt z Ukrainą, upubliczniając listę polityków ukraińskich, którzy nie maja prawa wjazdu na teren naszego kraju, podsycając medialna histerie antyukraińską, rząd PiS działa w interesie Kremla. Rusyfikacje Polski przez PiS widać najlepiej, gdy przeanalizujemy metody zarządzania państwa przez J. Kaczyńskiego, który gdy jeszcze był premierem wywoływał tyle konfliktów by rządzenie zamieniało się w ich uśmierzanie – jest to cecha polityki Kremla od stuleci.

 Od końca sierpnia  2006 roku polityka premiera Kaczyńskiego wydawała się polegać na zarządzaniu  permanentnym kryzysem – wywoływanym medialnie i podtrzymywanym stale przez kierownictwo PiS – dezintegrującym coraz bardziej ośrodek kierowniczy państwa, który jednak paradoksalnie dawał złudzenie sprawowania władzy. Zewnętrznemu obserwatorowi wydawało się, że premier Kaczyński testuje teorie prof. Staniszkis, która jeszcze w latach 70-tych sformułowała hipotezę -analizując funkcjonowanie PRL-u  - że komuniści rządzili przy pomocy periodycznych prowokowanych przez nich samych  kryzysów. Było coraz bardziej widoczne, że „pisowscy rewolucjoniści”, jak ich – nie bez racji, nazywała warszawska ulica – doszli do wniosku, że podstawowym zadaniem rządu jest wykrycie wszechobecnego „układu” rządzącego Polską w oparciu o nieformalne zasady, których kamieniem węgielnym jest korupcja. 

 Wszystkie inne cele rządu zeszły na plan dalszy, w gruncie rzeczy przestały się liczyć. Stało się jasne, ze powołanie CBA i rozwiązanie WSI miało przedewszystkim na celu wykrycie „układu”, który w ustach premiera zaczynał przypominać wawelskiego smoka.  J.Kaczyński wierzył w istnienie „układu” tak jak Stalin wierzył w to, że w miare budowy socjalizmu walka klasowa się zaostrza. Rusyfikacja i sowietyzacja są fundamentem ideowym rządów PiS od 2015 roku.  

K. Kraśko

 

 

 

 

Komentarze   

-1 #1 Kris 2018-03-04 12:52
Tutaj też rusofobia i bezwarunkowe czapkowanie zakochanej w Banderze Ukrainie. Mdli.
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.