Państwo bezprawia - dlaczego wybory będą fałszowane

W państwie PiS nie ma żadnych reguł, żadnych procedur, które regulują życie polityczne i społeczne. Jedyną regułą jest interes partii rządzącej. Niedawno znowelizowano ustawę o KRS, zgodnie z nowa ustawą pierwsze posiedzenie zwołuje aktualny prezes KRS, którym jest sędzia Gersdorf. Pani sędzia nie zwołała posiedzenia KRS, więc natychmiast do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa autorstwa PiS. 

 

Zakłada on, że pierwsze posiedzenie KRS po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego Rady zwołuje prezes Trybunału Konstytucyjnego. To nie jest już prawo tylko bezprawie. Praktycznie Polska zmieniła się w państwo nie autorytarne, ponieważ w takim państwie – o czym nasi publicyści Internetowi zapominają – prawo obowiązuje. W państwie PiS prawa nie ma – rządzi nami bezprawie. Jest to zgodne z filozofia polityczna J. Kaczyńskiego, który w wywiadzie z T. Torańską opublikowana w książce pt. „My” 20 lat temu stwierdził bez ogródek, że prawem rządzący maja prawo manipulować. 

 

 I manipulują. Zmiana ordynacji wyborczej doprowadzi do – w warunkach opanowania aparatu sprawiedliwości przez PiS –  automatycznego fałszowania wyborów i dlatego naczelnym zadaniem wszystkich partii politycznych jest natychmiastowe powołanie Ruchu Obrony Wyborów – masowego, którego naczelnym zadaniem będzie moralny nacisk na funkcjonariuszy PiS zasiadających w komisjach wyborczych. Czy będzie to skuteczne, nie wiemy, ale jest to konieczne. PiS zmienił reguły wyborcze po wygranych wyborach. Kto zmienia reguły w trakcie gry? Oszust. 

 

Wiemy także, że żelazny elektorat PiS – nie traktuje nas, ludzi myślących inaczej niż oni, jako Polaków, ba czasami ma się wrażenie, że nie uważają nas za ludzi, tylko dzieci Szatana. To właśnie ten fakt, że w ich oczach nie jesteśmy istotami ludzkimi sprawia, że fałszowanie wyborów będzie dla nich moralnym obowiązkiem. Mam wrażenie, że tego aktualna opozycja nie rozumie. Powtórzmy – wszelkie więzi międzyludzkie, wszelka solidarność międzyludzka między zwolennikami PiS a resztą społeczeństwa, nie istnieje. Mamy do czynienia z sytuacją, gdy jedno ze stronnictw politycznych utożsamia się z narodem, a to oznacza koniec demokracji i koniec wolnych wyborów. 

 

Karol Kuraś

Komentarze   

-5 #1 WK 2018-03-15 12:22
Rozumiem, że dla lewicy fałszowanie wyborów jest chlebem powszednim ale proszę wskazać, jakie wybory (lub dokumenty) dotychczas sfałszował PiS? Proszę także przypomnieć, która partia skróciła kadencję Sejmu, gdy straciła w nim większość. Sfałszowane przez PSL były bezspornie ostatnie wybory samorządowe do sejmików (opublikowane analizy statystyczne nie dają tu cienia wątpliwości) a przypuszczalnie także i te do PE (na to wskazywały z kolei wzajemnie sprzeczne oficjalne komunikaty PKW, co pozostało bez wyjaśnienia). Dopiero powszechny ruch kontroli wyborów w wykonaniu właśnie poszkodowanego fałszerstwami PiS sprawił, że w 2015r fałszerstw już nie było.
Wezwanie do kontroli wyborów jest jak najbardziej celowe - niech wyborcy ZAWSZE patrzą władzy na ręce - ale akurat PiS nie ma tu na nic sumieniu, w przeciwieństwie do innych ugrupowań w Sejmie.
BTW, "kto nie z nami, ten przeciw nam" nie jest hasłem PiS, tylko - niestety - lewicy.
Cytować
0 #2 ppaleczny 2018-03-15 14:44
Dokładnie jest tak jak pan mówi. I dlatego powołanie takiego ruchu w tej chwili jest konieczne. Gdyby nie nowelizacja kodeksu wyborczego nikt
by nawet o tym nie wspomniał
Cytować
0 #3 Wacław Pętke 2018-03-17 18:45
Manipulacja. Naprawdę rządzi tu bezprawie? W warszwie uzbrojone bojówki terroryzują obywateli, pazerni deweloperzy zabudowują co im się podoba, i tylko potrzebne skinięcie głoewwy prezesa?
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.