Geniusz pijarowy PiS -u - wkraczamy w erę neokomunizmu

W ciągu ostatnich kilku tygodni w sondażach zarysowała się tendencja wzrostu notowań SLD, które osiągało około 10% preferencji wyborczych z jednoczesnym spadkiem, notowań Partii Razem, które osiągało zamiast 3,4% około 1,5% preferencji wyborczych. Niby nic, ale nie dla marketingowców PiS- u, którzy pamiętaj doskonale, że  ich partia rządzi tylko dlatego, że w wyborach w 2015 roku do Sejmu nie weszło SLS i Partia Razem. To podział głosów miedzy te dwie partie umożliwił PiS –owi samodzielne rządzenie. 

W Polsce od 1998 roku w wyborach do Sejmu stosuje się (w skali kraju) próg 5% głosów dla partii i dla komitetów wyborczych wyborców oraz 8% dla koalicji partii. Wybory w 2015 roku wygrało PiS zdobywając 36% głosów co umożliwiło partii J. Kaczyńskiego samodzielne sformułowanie rządu, ponieważ obie partie lewicowe SLD i Partia „Razem” wystartowały w wyborach oddzielnie. SLD startowało jako koalicja z partia Palikota pod szyldem Zjednoczona Lewica  i uzyskała 7.6% głosów. SLD nie dostała się do Sejmu. Partia Razem uzyskała 3.6% głosów i także nie dostała się do Sejmu. 11.2% głosów zostało zmarnowanych. 

Dzisiaj ten podział głosów zaczyna zanikać – SLD rośnie, Partia Razem słabnie i dlatego pijarowcy partii rządzącej, zadali sobie pytanie: co zrobić by zwrócić uwagę respondentów na Partie Razem, co zrobić by podnieść preferencje  wyborcze tej partii? Odpowiedź jest banalna Rozpętać wokół niej burzę medialną i aparat sprawiedliwości – podporządkowany już PiS –owi – wymyslił, że najlepszym sposobem będzie  oskarżenie Partii Razem o propagowanie komunizmu. 

W piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś poinformował, że prokuratura prowadzi postępowanie, które być może będzie zakończone wnioskiem o delegalizację Partii Razem z racji propagowania komunizmu. 

I rozpętało się medialne piekło – piekło zbawienne dla PiS, ponieważ dzięki temu preferencje SLD najprawdopodobniej osłabną – a preferencje Partii Razem wzrosną, bowiem obywatele Rzeczpospolitej zawsze Bronia niesłusznie oskarżanych.

Prymitywne, ale może być – niestety – skuteczne. Ta manipulacja PiS -u - i to jest wniosek najważniejszy - mogła byc przeprowadzona tylko dlatego, że partia J. Kaczyńskiego zlikwidowała trójpodział władzy i zlikwidowała niezależne sądownictwo. Wkraczamy w erę neokomunizmu.

Komentarze   

+1 #1 Alfred 2018-03-10 15:09
PO pierwsze PiS nie rzadzi samodzielnie, to zbieranina kaczor, gowin, i ziobro, te 3 partie tworza pis of shit. Klaczuchy od bieruta.
Cytować
+5 #2 BartekP90 2018-03-11 00:45
Jedna kwestia kiedy patrzy się na sondaże, zauważyłem taką tendencję że za każdym razem gdy lewica lub PoNowoczesna mają rozpocząć debatę o jedności to pojawia się sondaż który sugeruje że jeden z uczestników potencjalnej koalicji może uzyskać więcej poparcia samemu niż koalicjant i kończy rozmowy o zjednoczeniu. Tak więc nie sugerujcie się sondażami tylko dalej walczcie o jedność lewicy bo wojny planktonowe które toczą Razem i SLD działają na korzyść tylko PiSu.
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.