Dlaczego premier M. Morawiecki kłamie o marcu 1968?

Nie do zniesienia jest hipokryzja i ideologiczne oślepienie premiera M. Morawieckiego, który twierdzi, że "bez Marca nie byłoby pewnie później Solidarności".  Nie do zniesienia jest hipokryzja naszej patriotycznej prawicy, która twierdzi, że antysemityzmem manipulowali tylko komuniści a cały naród pozostał na te manipulacje obojętny.

Jest to kłamstwo, tragedia polegała na tym, że część społeczeństwa na te hasła dała się nabrać i poparła niektóre działania PZPR. Przytoczę świadectwo S. Jaworskiego wiceprzewodniczącego regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” i jednego z czołowych działaczy polskiej rewolucji, który opowiadał, że był w ORMO, rozganiał studentów i był przekonany, że walczy ze stalinowcami i jego dziećmi.

A red. Naczelny legendy października  1956 r. Turski publicznie powiedział, że marzec 1968 r. jest dokończeniem reform z 1956 roku. Wiem to paranoja, ale ta paranoja jest prawdą. Część społeczeństwa polskiego uwierzyła, że wydarzenia marcowe organizują stalinowcy odsunięci przez Gomułkę od władzy.

Czy nie jest prawdą, że część – bezpartyjna - profesury UW twierdziła, że  wydarzenia marcowe to walka wilków, które – na szczęście dla Polski – się wzajemnie zagryzają? Przestańcie kłamać – hasła antysemickie, przynajmniej w części chwyciły, dlaczego chwyciły to historyk M. Morawiecki wiedzieć, a jeżeli nie wie, jeżeli nie słyszał w jaki sposób „Puławianie” czyli frakcja Żydów w PZPR przedłużyła swoja władzę w PRL o kilka lat, to nie jest historykiem.

K. K

Komentarze   

-1 #1 Michał Obrębski 2018-03-08 10:36
Przecież zacytowane dokumenty tylko potwierdzają tezę premiera Morawieckiego...
Michał Obrębski
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.