W 1983 r. J. Kaczyński i A. Macierewicz byli sojusznikami WRON

W Sejmie głosowano nad ustawą degradacyjną. Nowe przepisy będą dotyczyły wszystkich, którzy zasiadali w Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Ci, którzy weszli w jej skład, zostaną pozbawieni stopni oficerskich. Po przyjęciu ustawy posłowie krzyczeli: "precz z komuną". Projekt wzbudził pewne kontrowersje, gdyż we WRON znalazły się również postaci, które kojarzą się Polakom pozytywnie. Jedną z nich jest kosmonauta Mirosław Hermaszewski. 

Ta ustawa jest szokując nie tylko dlatego, ze jest aktem zemsty, ale także dlatego, że ideowymi sojusznikami LWP byli ówcześni opozycjoniści J. Kaczyński i A. Macierewicz.

 'W 1983 opublikowano - Program bieżący - miesięcznika Głos. Warto dodać, że redaktorem naczelnym miesięcznika „Głos” był A. Macierewicz, a z redakcją współpracował J. Kaczyński, dzisiejszy przywódca obozu rządzącego czyli zgadzał się z głównym postulatem redakcji. Co ten program zawierał? 

W Głosie postulowano porozumienie narodowe zawarte przez trzy siły : Kościół, wojsko i Solidarność . Program Głosu został nazwany ''frankizmem po polsku' i ówcześni krytycy najprawdopodobniej nie przewidywali, że proponowane porozumienie zostanie w sześć lat później zawarte''. (J.Karpiński ''Dziwna Wojna '' 1990 r.). 

Innymi słowy, ci którzy w 1983 roku postulowali przymierze wojska – czyli WRON – z „Solidarnością”, pod ochronnym parasolem Kościoła, potępiają i degradują dzisiaj nie tylko Jaruzelskiego i Kiszczaka, ale także samych siebie. 

Ta groteska jaka jest polityka w wykonaniu PiS – osiągnęła dno. 

 

K.K.

Komentarze   

+2 #1 Michał Obrębski 2018-03-14 14:56
Po pierwsze powyższy tekst nie pogrąża ani Kaczyńskiego, ani Macierewicza, choć bardzo się stara.
A po drugie - wtedy CAŁA dzisiejsza lewica była za WRON i Moskwą.
Więc niech "siła lewicy" siedzi cicho.
Michał Obrębski
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.