Antoni Minister - nowa twarz Antoniego Macierewicza

Antoni Macierewicz zachowuje się jak Minister Dożywotni jakby chciał zmienić nazwisko z Antoniego Macierewicza na Antoni Minister. Doradza. Rozkazuje. Przepowiada.  

Gdy A. Macierewicz „reformował” armie i system obronny Polski,  powołał do życia Wojsko Obrony Terytorialnej, które już na pierwszy rzut oka przypominało koncepcje  „pospolitego ruszenia”.  Krytycy tzw. „reform ” A. Macierewicz zwracali uwagę, że jedyna racjonalną odpowiedzią na rosyjskie zagrożenie jest natychmiastowe odtworzenie zasadniczej służby wojskowej np. 18 miesięcznej. Takie posuniecie miałoby realny wymiar odstraszający. Wtedy zwolennicy A. Macierewicza odpowiadali, że obrona terytorialna funkcjonuje w USA i  w Szwajcarii i znakomicie się sprawdza. Jak dyskutować z historycznymi analfabetami?

Szwajcaria jest krajem neutralnym i w ciągu ostatnich kilku wieków nie uczestniczyła w żadnej wojnie. Czy na terytorium USA wylądowały kiedyś jednostki Armii Czerwonej? Tak oczywiście – w filmach czyli w rzeczywistości wirtualnej, ale – jak mówią młodzi, w realu – nigdy. I tak można podsumować „reformy” A. Macierewicza – filmowy spektakl, który jest marketingowym popisem samego ministra i jego współpracowników. A. Macierewicz gra jak De Niro, Misiewicz urządza skecze a la Al. Pacino, a Ojciec Chrzestny polskiej Armii czyli prezydent Duda obserwował jak traci powoli władzę. Ale A. Macierewicz został zdymisjonowany i kiedy utracił władzę, natychmiast zmienił poglądy i postuluje urbi et orbi przywrócenie zasadniczej służby wojskowej. Zacytujmy polskiego De Niro, kiedy to utracił władzę i odzyskał tzw. władze umysłowe: 

„Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej. Wszystkie państwa świadome zagrożenia - nawet pacyfistyczna Szwecja - przywracają, bądź wprowadzają zasadniczą służbę wojskową. Proces przywracania obowiązkowej służby wojskowej już się rozpoczął i powinna zostać zdrożona w ciągu najbliższego roku. - My robimy to kolejnymi krokami. Może tak trzeba ze względu na to, że "zielona wyspa" Donalda Tuska składała się m.in. z rozbudzenia wśród młodzieży strachu i niechęci do służby wojskowej, bazującej jeszcze na powszechnej niechęci z czasów komunistycznych.”. 

Na razie nic nie słyszałem o przywracaniu zasadniczej służby zdrowia, lecz chciałbym odnieść się do słów A. Ministra pardon Antoniego Macierewicza o „rozbudzeniu (za czasów Tuska, rzecz jasna) wśród młodzieży strachu i niechęci do służby wojskowej, bazującej jeszcze na powszechnej niechęci z czasów komunistycznych.”. Otóż ta niechęć związana jest ze zjawiskiem tzw. „fali” czyli niszczenia młodych żołnierzy przez ich kolegów z dłuższym stażem wojskowym. Ten okrutny proces pokazał Feliks Falk w filmie pt. „Samowolka”. Proceder „fali” krytykowany jako coś nieludzkiego, zwierzęcego przez całą oburzona nim inteligencję z Warszawki, jest – podkreślam to z całej mocy – fundamentem wojska. Bez „fali” wojsko nie istnieje i istnieć nie może. To wie każdy kto był w wojsku. 

P. Paleczny

 

 

Komentarze   

+2 #1 Krzysztof 2018-03-10 21:49
Tak to prawda każdy kto był w armii to wie co to fala i tak ma być . Służyłem w Marynarce Wojennej i jestem z tego bardzo dumny minęło już 33 lata a ja mam chęć przeżyć to jeszcze raz ale te czasy nigdy nie wrócą dzięki polityce i politykom napisałbym ostrzej ale po co ? To nic nie zmieni Krzysztof
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.