Wzywamy Premiera Morawieckiego do dymisji

Dziennikarz angielski  pisma"Guardian" w w komentarzu redakcyjnym o określeniu  „żydowscy sprawcy” premiera Mateusz Morawieckiego", stwierdził, że  Polacy byli odpowiedzialni za śmierć co najmniej 200 tys. Żydów podczas drugiej wojny światowej, "często poprzez wydawanie ich Niemcom, którzy dokonywali samego mordu". 

Na całym świecie w mediach mówi się i pisze tylko i wyłącznie o polskim antysemityzmie. Taka jest cena jaką płacimy za nowelizację ustawy o IPN, taka jest cena jaką płacimy za dwa lata rządów PiS, który doszedł do władzy rozpętując histerię antyimigracyjną i który zachęcił polskich faszystów do manifestowania swoich przekonań. 

Kryzys związany z ustawą o IPN i kolejnymi – coraz głupszymi – wypowiedziami polskiego premiera o relacjach polsko – żydowskich w czasie hitlerowskiej okupacji, jest kulminacją nacjonalistycznej polityki  PiS –u i jego zaplecza medialnego. 

Nic jednak nie usprawiedliwia głupoty polskiego premiera. który nie umie różnicować pozornie podobnych zjawisk co jest oznaką braku inteligencji  i dodajmy braku wykształcenia historycznego. Trzeba nic nie rozumieć z Zagłady i z okupacji hitlerowskie  by w stosunku do Polaków czy tym bardziej do Żydów użyć słowa „sprawca”. Israel Shahak wybitny żydowski uczony używa słowa „wspólnicy zbrodni”. 

Czy pan premier widzi różnicę pomiędzy tymi wyrażeniami? Podstawowym narzędziem polityki jest język – premier nie umie się nim posługiwać i dlatego powinien natychmiast podać się do dymisji. 

Wzywamy premiera M. Morawieckiego do natychmiastowej dymisji z urzędu premiera rządu III Rzeczpospolitej. Tylko jego dymisja może zatrzymać falę oskarżeń pod naszym adresem. Jego dymisja leży w interesie całego narodu. 

Panie Premierze proszę zrezygnować z urzędu do którego się pan po prostu nie nadaje.  

 

Komentarze   

+3 #1 Wiesław 2018-02-20 18:33
Jak baran nawołuje do dymisji premiera i ten idiota myśli że tak będzie?
Cytować

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.