Sowiecki szeryf w akcji

Na okładce tygodnika „Do Rzeczy” widzimy postać szefa służb do zwalczania korupcji. Mariusza Kamińskiego, pod spodem tytuł: „Rewolucjonista w akcji”. Tekst pana Wybranowskiego mrozi krew w żyłach, oto dziennikarz, pisze, że nasz „sowiecki szeryf” siedział cicho by teraz ruszyć do akcji. Była cisza, teraz jest burza. Redakcja tygodnika „Do Rzeczy” używa już bez żadnej żenady, sowieckich zwrotów, sowieckiej metody straszenia społeczeństwa.

Człowiek o czystych rękach – jak Dzierżyński – uzdrowi nasze życie społeczne. Dostaje do ręki ustawę, której zadaniem jest kontrola każdego członka administracji. To naprawdę do złudzenia przypomina komisje robotniczo-chłopską. Ale to nie wszystko, dowiadujemy się bowiem, że zostanie wprowadzona ustawa, która ma zmusić ministrów do terminowego zgłaszania podarków i darowizn. Obecnie problem ma z tym nawet premier. Mateusz Morawiecki z opóźnieniem złożył zgłoszenie do rejestru korzyści, wymagane w ciągu 30 dni od objęcia stanowiska. Problem z terminowym uzupełnianiem rejestru ma też siedmiu ministrów oraz wielu wiceministrów. 

Jak nie zgłoszą to pójdą do więzienia. Kontrola i ewidencja taka jest filozofia rządów PiS. Dokładnie tak samo uważał Lenin. Jedną z najistotniejszych cech leninowskiej wizji socjalizmu było przeświadczenie, że społeczeństwo ma być zamienione w jedno ogromne biuro: „rejestracji, ewidencji i kontroli” i dalej Lenin stawia kropkę nad i: „Cała ekonomika zorganizowana na wzór poczty /…/ pod kontrolą i kierownictwem uzbrojonego proletariatu”. Ta wizja zawarta w „Państwie i rewolucji” nazywana jest przez sowietologów – powszechną biurokracja samorządową. Kontrolować i rejestrować. Straszyć więzieniem. Rządy PiS są recydywą leninizmu.

 red. sila-lewicy

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.