W. Frasyniuk przeciwko ustawie dezubekizacyjnej

Frasyniuk w programie „Fakty po Faktach” 14.02.2018 r. wezwał całe społeczeństwo do walki z tzw. ustawą dezubekizacyjną, która jego zdaniem wprowadziła sprzeczną z demokratycznym systemem wartości, zasadę zbiorowej odpowiedzialności. Zdaniem redakcji sila-lewicy.pl, w skład której wchodzą także działacze „Solidarności” deklaracja W. Frasyniuka może być przełomem w zbiorowym poparciu walki funkcjonariszy PRL –owskich służb mundurowych przeciwko wprowadzeniu w życie tej ustawy, przez wszystkich polskich demokratów. 

 Dotychczas społeczeństwo obywatelskie zajmowało w tej sprawie postawę wyczekującą i pełną wątpliwości. Uważamy, że jest ona testem dla polskich demokratów, którzy pamietają esej V. Havla pt. „Siła bezsilnych” w którym przyszły prezydent Czech stwierdził, że ostatecznym sprawdzianem dla każdego demokraty jest moment kiedy ten zdecyduje  się – albo nie – stanąć w obronie swego prześladowcy,kiedy ci stają się sami prześladowanymi.

 Ustawa dezubekizacyjna uchwalona przez PiS w 2016 roku jest – wszyscy to coraz lepiej rozumieją – aktem prymitywnej, ideologicznej zemsty, który ma w elektoracie tej partii podgrzewać nastroje przeciwko wszystkim, którzy służyli w służbach mundurowych w latach PRL. 

 Ustawa ta gwałci wszelkie normy moralne i prawne i powinna być zwalczana przez wszystkich demokratów, a nie tylko przez zainteresowanych. 6 lutego br. media poinformowały, że MSWiA odebrało emeryturę strażnikowi granicznemu, choć w PRL-u służył zaledwie niecałe dwa lata. Ten odwołał się od decyzji resortu, ale dokument odrzucono. 

 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.