PiS -owski Żyd

Niestety wbrew rozpowszechnionym opiniom wśród polskiej prawicy – i jej intelektualnym kompleksom – nie wszyscy Żydzi są inteligentni, błyskotliwi i w dodatku oczytani. Wczoraj w „Kropce nad i” mieliśmy okazję zobaczyć Konstantego Geberta, jednego z tych Żydów, którzy udają inteligentnych nimi nie będąc i którzy udają erudytów nie mając pojęcia o temacie dyskusji. Publicysta „Gazety Wyborczej”, wykładowca akademicki, autorytet polityczny i rzecz jasna moralny dyskutował z prof. I. Krzemińskim o relacjach polsko – żydowskich i  o postawie Polaków podczas okupacji hitlerowskiej do unicestwianego na ich oczach narodu żydowskiego.

Porównał nasze zachowanie – biorę jako Polak odpowiedzialność za czyny moich rodaków – do postawy Turków i państwa Tureckiego – wobec Ormian. Jak wiemy Turcy dokonali pierwszego w Europie ludobójstwa mordując około 2 milinów Ormian. Porównanie przestępstw szmalcowników z Warszawy czy Łodzi do państwa dysponującego armią i aparatem przemocy jest po prostu szczytem głupoty i szczytem prowokacji pod adresem Polaków. 

Jest to skandal. Nie mam zamiaru przypominać, że państwo polskie karało śmiercią za wydawanie Żydów Niemcom, natomiast państwo tureckie nagradzało tych janczarów, którzy zabijali bez litości kobiety i dzieci. Jak to wyglądało można przeczytać w arcydziele teologicznym Sołowjowa pt. „Trzy rozmowy”. Konstanty Gebert jest lustrzanym odbiciem tych posłów PiS –u, którzy napisali i przegłosowali nowelizacje ustawy o IPN. Reprezentują oni razem to co można nazwać „nacjonalizmem ofiar” – nacjonalizmem, który pamięta tylko o bólu i cierpieniach własnego narodu, natomiast nie pamięta o bólu i cierpieniach innych narodów. 

Konstanty Gebert jest na tym samym poziomie moralnym co jego alter-ego z PiS. Jest żydowskim pisowcem. Ani razu dyskutanci z tą swoją wyższością moralną nad nędznymi Polakami, nie zadali sobie pytania: co jakie fakty społeczne utrudniaj do dzisiaj naszemu narodowi zaakceptowanie tego ewidentnego faktu, że spora liczba naszych rodaków wydawała Żydów w ręce Niemców, i że w takim razie jesteśmy w jakimś stopniu współodpowiedzialni za Zagładę? Piszę, że „jesteśmy nadal współodpowiedzialni” ponieważ uważam, że w płaszczyźnie moralnej narody odpowiadają za własną historię.

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, jeżeli ktoś chce zrozumieć, a nie tylko potępić reakcje znacznej części społeczeństwa polskiego na przypomnienie mu brutalnej prawdy o własnej przeszłości przez polityków izraelskich. Odrzucamy te oskarżenia, ponieważ pamiętamy, że relacje pomiędzy oboma narodami są także pochodną polityki nazizmu i komunizmu wobec Żydów i Polaków.

Innymi słowy, relacje polsko żydowskie są tragiczne, ponieważ obie strony oskarżają się o współpracę – na zgubę strony przeciwnej – już to z nazizmem już to z komunizmem to znaczy oskarżają się nawzajem o kolaborację z najbardziej zbrodniczymi reżymami w dziejach świata. Polacy kolaborowali z Niemcami. Żydzi kolaborowali – zdaniem prawicy polskiej, o wiele intensywniej – z Sowietami.

 To dlatego temperatura polemik żydowsko –polskich jest napięta jak struna i w każdym momencie może pęknąć. Historyczny obłęd, który karmiony jest historycznymi paradoksami. Każdy Żyd, polonofob, powie, że to nie on pisze czy mówił o polskim antysemityzmie tylko gen. Grot –Rowecki w wysłanej w 1941 r, depeszy do rządu w Londynie. Warto przytoczyć fragment jego raportu:

 „Proszę przyjąć jako fakt zupełnie realny, że przygniatająca większość kraju jest nastrojona antysemicko. Nawet socjaliści nie są tu wyjątkiem. Różnice dotyczą tylko taktyki postępowania. Zalecających naśladowanie metod niemieckich prawie nie ma. Nawet tajne organizacje, pozostające pod wpływem przedwojennych aktywistów Klubu Demokratycznego lub PPS, akceptują postulat emigracji jako rozwiązanie problemu żydowskiego. Jest to dla wszystkich równie oczywiste, jak, na przykład konieczność usunięcia z kraju Niemców. Antysemityzm jest obecnie postawa szeroko rozpowszechnioną.”.

 Wstrząsające zdania – dodam konieczną, dla antysemitów, informację, że gen. Grot- Rowecki nie był Żydem. Co na ten oskarżający Polaków tekst pisany przez polskiego bohatera narodowego odpowie polski antysemita? Odpowie niestety, prawdę; raport generała Grota – Roweckiego powstał na jesieni 1941, kiedy to po inwazji III Rzeszy na ZSRR do Polaków w Generalnej Guberni docierają informacje, że Żydzi na terenach okupowanych przez wojska sowieckie od 17 września 1939 roku, witały entuzjastycznie  krasnoarmiejców i że następnie stawali się pomocnikami w organizowaniu władzy lokalnej.

 Gorzej – jak pisze A. Smolar – pomagali w wyłapywaniu polskich oficerów i przedstawicieli polskiej administracji poszukiwanych przez okupanta. To dzięki ich pomocy zapełniano pociągi wywożące Polaków do obozów pracy na Syberii. To dlatego Polacy wypuszczeni z sowieckich więzień, po zajęciu przez Niemców terenów wschodnich Rzeczpospolitej zorganizowali pogrom Żydów w  Brześciu nad Bugiem.

 Czy te fakty opisane powyżej usprawiedliwiają polskich szmalcowników? Nie. Jednak ważniejsze jest inna konstatacja; Zagłada uniewinniła w oczach ocalałych Żydów wszystkich ich rodaków nawet największych zbrodniarzy, nawet tych co sprzedawali bolszewikom polskich oficerów, nawet tych co sprzedawali własnych współbraci.

 Czy mam rację? A może Konstanty Gebert – tym razem skromniej – wytłumaczy mi tragiczną historię XX wieku i zbrodnie totalitaryzmów wykorzystujących w bezlitosny sposób antagonizmy pomiędzy naszymi narodami?

Piotr Powliczew 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.