Jaki Bylejaki

Jaki – kandydat PiS na prezydenta Warszawy – postanowił wystąpić z partii i wyjechać do Madrytu, gdzie zamienił kilka słów z budowniczym metra. W ten sposób chce udowodnić warszawiakom, że zbuduje w stolicy Polski dwie linie metra albo nawet i trzy w pięć lat. Cała kampania Jakiego oparta była na dwóch prymitywnych założeniach:

  1. atakowaniu Gronkiewicz – Walz za zbrodnicza prywatyzację mieszkań i budynków, który to proceder on przewodniczący specjalnej komisji ds. prywatyzacji w stolicy obnaży przed Polakami i stanie się „szeryfem” przedstawicielem prawa walczącym z zbrodniarzami i mordercami. Manewr ten jest stałym elementem taktyki J. Kaczyńskiego od połowy lat 90 –tych XX wieku. Mafijny układ, siatka nielegalnych powiązań, które zniszczy powołana przez prezesa partia PiS.
  2. Obiecywaniu wszystkim wszystkiego i te obiecanki – cacanki pokazały warszawiakom populistyczną twarz Jakiego, który stał się symbolem 500+++

Na tle Jakiego, kampania kandydata PO była spokojna i dlatego – pozorny paradoks – wiarygodna. Trzaskowski nie obiecywał raju tylko spokojna kontynuacje prezydentury Gronkiewicz – Walz, bez prywatyzacji.

Jaki stał się symbolem populizmu. Jest jak go nazywa warszawska ulica – Jakim – byle jakim.

A. J. 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.