"Beton" PiS -u contra premier M. Morawiecki

Według naszych rozmówców z aparatu partyjnego PiS, interwencja policji przeciwko bojówkom nacjonalistycznym, które brutalnie zaatakowały Paradę Równości w Lublinie, w ostatnią sobotą, były  próbą podważenia pozycji premiera M. Morawieckiego przez starych działaczy PiS wywodzących się jeszcze z Porozumienia Centrum, do których należy minister MSWiA J. Brudziński. 

Atak policji na zwolenników PiS – jest skandalem i na pewno będzie skutkował gorszym wynikiem wyborczym w nadchodzących wyborach samorządowych – twierdzi nasz rozmówca. I dodaje, że z plotek kursujących w PiS – partyjny beton zrobi wszystko by nie dopuścić M. Morawickiego do władzy w partii. Atak policji na bojówki nacjonalistyczne i kibolskie – elektorat PiS – był więc prowokacja wymierzona bezpośrednio w premiera, który jest twarzą kampanii samorządowej. 

Jeżeli wyniki PiS w wyborach samorządowych byłby b. dobry to „beton” odchodzi na zieloną trawkę, a władzę w PiS obejmują technokraci od M. Morawieckiego.  Błaszczak, Brudzyński, Zieliński i inni wiedzą o tym doskonale i dlatego zrobią wszystko co w ich mocy by ten wynik osłabić. Walczą o swoje polityczne kariery – twierdzi nasz rozmówca z PiS i dodaje „taśmy to też robota przeciwników M. Morawickiego w PiS”. 

Konkluzje. M. Morawiecki nie pasuje do PiS, ponieważ ma dobre kontakty z elitą technokratyczną III Rzeczpospolitej – dowodem nowy minister cyfryzacji, który w dwa tygodnie poradził sobie z aktualizacją CEPiK -, która jest kulturowo na przeciwległym biegunie od starych partyjnych wyjadaczy z PC. 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.