Według sondażu premier M. Morawiecki powinien zdymisjonować

Według  wyników sondażu SW Research dla serwisu rp.pl. premier M.  Morawiecki powinien podać się do dymisji po opublikowaniu nagrań z afery podsłuchowej. Aż 49% respondentów uważa, że premier powinien podać się do dymisji. Przeciwnego zdania jest 27% badanych. Politolodzy zauważają, że jest to fatalna wiadomość dla obozu zjednoczonej prawicy a szczególnie dla J. Kaczyńskiego, który – wbrew opinii aparatu partyjnego – przeforsował kandydaturę M. Morawieckiego – na stanowisko premiera, doprowadzając do kryzysu zaufania w PiS. 

Politolog prof. Antoni Dudek stwierdził, że. Morawiecki "z wyborczej lokomotywy PiS, może się zamienić w najcięższy wagon do niej przyczepiony". Przypomnijmy, że opublikowanie taśm z nagraniami spotkań premiera M. morawickiego z jego spotkań z działaczami PO jest drugim poważnym kryzysem i drugą wpadką marketingowa nowego premiera. 

Pierwszy kryzys związany był z nowelizacją ustawy o IPN, którą pod naciskiem międzynarodowych kół żydowskich rząd i Sejm musiał wycofać. Była to porażka premiera M. Morawieckiego i bolesna porażka PiS –u. Okazało się, że w szeregach PiS – u działają agenci ONR, którzy doprowadzili do jej uchwalenia. Ich przedstawicielem był i jest  prof. Żaryn, który publicznie przyznał się w „Kropce nad i”, że jest ONR –owcem, a przecież senator Żaryn jest jednocześnie pracownikiem IPN i najprawdopodobniej brał udział w pisaniu tej ustawy. 

 Ustawa i konflikt z odwiecznym wrogiem ONR, Żydami miał w zamyśle działaczy tej partii wzmocnić jej wpływy w społeczeństwie polskim i wśród obozu rządzącego. I wzmocnił, a to dowodzi, że premier M. Morawiecki nie panuje nad swoim zapleczem politycznym. W dodatku ustawę o nowelizacji o IPN przegłosowywano na dzień przed obchodami wyzwolenia obozu w Oświęcimiu co doprowadziło do szału Żydów na całym świecie.  Czy nikt z rządu – przede wszystkim premier M. Morawiecki - nie zdawał sobie spray, że nowe zapisy w oczach Żydów niwelowały przestępstwa szmalcowników? Czy nikt z rzadu nie wie, że istnieje polski antysemityzm i żydowski antypolonizm? Czy wszyscy w PiS zapomnieli, że złe relacje żydowsko - polskie są wynikiem faktu, iż obie strony oskarżają się o współpracę – na zgubę strony przeciwnej – już to z nazizmem już to z komunizmem to znacz oskarżają się nawzajem o kolaborację z najbardziej zbrodniczymi reżymami w dziejach świata?

Była to intelektualna kompromitacja M. Morawieckiego – z wykształcenia historyka! 

Nagrania z restauracji „Sowa” przypominają, że premier M. Morawiecki należy do znienawidzonej przez PiS kasty „banksterów”.

 

red. portalu sila-lewicy.pl

 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.