J. Kaczyński - sieje strach

W ostatnim numerze tygodnika „Sieci” ukazał się obszerny wywiad z prezesem PiS J. Kaczyńskim, przeprowadzony przez braci  Karnowskich. Wywiad ten jest jednym z narzędzi, który pomaga prezesowi PiS sączyć coraz większe dawki strachu – jak wiemy strach paraliżuje – wśród polityków i społeczeństwa. Na pytanie o opozycję J. Kaczyński odpowiada: 

„Każda opozycja może być groźna, rywalizacja polityczna jest w demokracji czymś normalnym. Niestety nasz przeciwnik to nie jest normalna opozycja, łamie wszelkie reguły i ma potworne poczucie bezkarności. Rzucili przeciw nam wszystkie możliwe zasoby, podeptali wszelkie zasady życia parlamentarnego, politycznego. Proszę zwrócić uwagę: w Hiszpanii ludzie, którzy wzywali do buntu przeciw demokratycznemu rządowi, siedzą w więzieniach z perspektywą kilkunastu wyroków. A jak nazwać to co robi Schetyna, jeśli nie wzywaniem do buntu, łamaniem prawa?” 

Z tych słów wynika jednoznacznie, że plan polityczny J. Kaczyńskiego polega na wsadzenia swoich przeciwników do więzienia, co zauważają bracia Karnowscy, a prezes dobrotliwie i z uśmieszkiem odpowiada: „Pan Schetyna jest bezpieczny” – dlaczego? Dlatego, że tak jak za I Rzeczpospolitej sądy w III Rzeczpospolitej pracują niechlujnie. Schetynę – przed zemstą J. Kaczyńskiego – uratuje polskie, tradycyjne bałaganiarstwo. 

Czy te zapewnienia mogą uspokoić czytelnika, który nie należy do twardego elektoratu PiS? Nie. Dlaczego nie? Dlatego, że ta wypowiedź odbierana jest przez społeczeństwo w kontekście sławnej wypowiedzi J. Kaczyńskiego na trybunie sejmowej, kiedy to plując z wściekłości  śliną powiedział do posłów PO: Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami.”. 

Według J. Kaczyńskiego posłowie i działacz PO są po pierwsze mordercami, a po drugie politycznymi przestępcami. Celem prezesa PiS jest skazanie ich na więzienie w legalnych procesach politycznych. Żeby ten cel osiągnąć, społeczeństwo musi być obojętne na losy demokracji i praworządności. Musi być unieruchomione – Marks takie społeczeństwo nazywał workiem kartofli -, najlepiej paraliżuje strach. Dlatego J. Kaczyński i inni politycy PiS go powoli, lecz skutecznie dawkują. 

A. J.

 

 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.