Pogarda prezesa PiS wobec wyborców tej partii

Zapowiedź J. Kaczyńskiego obcięcia posłom pensji o 20% jest wyrazem, z jednej strony pogardy przywódcy PiS dla swego elektoratu, traktowania go już nie jak mięso wyborcze, ale jak kompletnie otumaniony tłum, któremu można wcisnąć każdy kit, każde kłamstwo – z drugiej zaś strony ta dyskusja o nagrodach i pensjach posłów i ministrów, to podniecenie tłumów igrzyskami dowodzi raz jeszcze, ze żyjemy w afrykańskim kraju i że kulturowo już dawno nie przynależymy do Europy. 

 W sprawie premii prezes zmieniał trzy razy stanowisko tak jakby uważał wyborców PiS –u za wiernych idiotów. Ta degradacja polityki przypomina do złudzenia model rządów z bananowych republik z lat 50 –tych w Ameryce Południowej lub dyktatur kacyków z Afryki po procesie tzw. kolonizacji. Rzadko w swojej historii Polska upadła tak nisko. W dodatku PiS, rusyfikuje – instytucjonalnie i kulturowo – nasz kraj. PiS pcha Polskę w objęcia Rosji. Dzisiejszy PiS przeprowadza w Polsce reformy dokładnie według schematów rosyjskich szowinistów - likwiduje niezależne sądownictwo, tworzy nową, skrajnie nacjonalistyczną i zakłamaną, wersję historii Polski, wznieca nastroje wrogości wobec "obcych", a przede wszystkim uważa, że to państwo inicjuje wszelkie zmiany, że to państwo pobudza społeczeństwo do działania. 

Ta ostatnia supozycja o przewadze państwa nad społeczeństwem - najklarowniej wyrażana wielokrotnie przez prezesa PiS - jest kalką filozofii politycznej Rosji. W tradycji europejskiej państwo było emanacja społeczeństwa obywatelskiego. W tradycji Rosji i praktyce politycznej PiS - to społeczeństwo obywatelskie powstaje w wyniku akcji państwa. Pod rządami PiS Polska zmienia się w kulturową prowincję Rosji. Spełniają się najczarniejsze przepowiednie J. Piłsudskiego, który przestrzegał, że wstępem do utraty niepodległości Polski jest duchowa rusyfikacja Polaków. 

 Tej duchowej rusyfikacji Polski dokonują dzisiaj ci, którzy najgłośniej krzyczą o jej niepodległości i którym z ust nie schodzą narodowe frazesy. PiS – owski patriotyzm jest zaprzeczeniem wolnościowych tradycji Rzeczpospolitej Polski. To, że wolna Ukraina jest gwarantem naszej niepodległości rozumie każdy Rosjanin.  Dla każdego Rosjanina od Sołżenicyna począwszy a na Putinie kończąc jest ewidentne, że Rosja bez Ukrainy to „jak człowiek bez głowy”.  . Dla każdego Rosjanina jest jasne, że wzniecanie i utrwalanie konfliktu miedzy Ukrainą i Polską  jest fundamentem potęgi ich kraju.  Sojusz ukraińsko – polski osłabia Rosję. Konflikt pomiędzy naszymi krajami umożliwia Rosji prowadzenie zaborczej polityki wobec Ukrainy czyli w konsekwencji wobec Polski. 

K.K

 

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.