Oszukany elektorat PiS

19 marca 2018 r., cesarzowa UE, kanclerz Merkel – przyleciała do Warszawy aby przedstawić warunki brzegowe rządowi PiS, bez spełnienia których dotacje unijne dla Polski byłyby znacznie obcięte.  Swoje stanowisko cesarzowa Merkel uzgodniła z prezydentem Francji E. Macron z którym rozmawiała, dwa dni przed przyjazdem do Warszawy,  podczas swojej pierwszej zagranicznej wizyty po objęciu stanowiska kanclerz Niemiec. Warunki jakie przedstawiła rządowi PiS, były wiec warunkami Paryża i Berlina. 

Był to dyktat – z punktu widzenia elektoratu PiS –obcych mocarstw naruszający nasza suwerenność i niepodległość. Z punktu widzenia natomiast Polaków sprzeciwiających się polityce PiS -  było to przypomnienie obozowi rządzącemu, że Polska jest członkiem UE w której panuje ustrojowy, zagwarantowany trójpodział władzy. Rząd polski wysłuchał dyktatu i po raz pierwszy się ugiął czym udowodnił, że jest – jak prawie wszystkie inne państwa wchodzące w skład UE – lennikiem Berlina. Lennikiem finansowym. Lennikiem ekonomicznym i lennikiem – w znacznym stopniu – politycznym. 

Elektorat PiS dowiedział się, że suwerenność i niepodległość w XXI wieku w warunkach globalizacji i uczestnictwa w UE, jest czymś zupełnie innym niż suwerenności niepodległość np. II Rzeczpospolitej. Piłsudski był Wodzem Narodu Polskiego. J. Kaczyński nim nie jest i nigdy nie będzie. Nie tylko dlatego, że był pięciorzędnym działaczem opozycji demokratycznej w PRL i nikim w „Solidarności”, ale także dlatego, że nie rozumie świata w którym żyje. Jest zagubionym starym, samotnym – kawalerem. 

W tej chwili cały aparat propagandowy PiS będzie starał się udowodnić, że Merkel nic w Warszawie nie powiedziała, będzie starał się rozbić i zniszczyć następujący ciąg przyczynowy – wizyta cesarzowej w Warszawie z wyraźnymi żądaniami Paryża i Berlina skutkowała  wycofaniem się przez PiS z radykalnej reformy sądownictwa, która miała być – w oczach elektoratu tej partii – ostatecznym dowodem na odbudowę Niepodległej Polski. 

Karol Kuraś

Dodaj komentarz

Wypełnij ankiete

Czy uważasz, że ustawa "dezubekizacyjna" zgodna jest z zasadami demokratycznego państwa prawa?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Portal sila-lewicy.pl powstał z inicjatywy niezależnych dziennikarzy z myślą o propagowaniu w przestrzeni medialnej zjednoczenia polskiej lewicy w jedną partię. Uważamy, że tylko silna partia lewicowa powstała z połączenia SLD i Partii Razem (do której dołączą lewicowe czy ekologiczne stowarzyszenia) jest w stanie powstrzymać degradację cywilizacyjną i kulturową jakiej jesteśmy świadkiem pod rządami PiS-u. Likwidacja trójpodziału władzy, podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, wzrost nastrojów nacjonalistycznych, a nawet rasistowskich są bezpośrednim efektem rządów PiS -u.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę ze wszystkimi, którzy mogliby przyczynić się do tworzenia i popularyzacji serwisu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.